Inimesed

PILDID | Tallinna raekojas saab näha Eesti kunsti pärleid Enn Kunila kogust (2)

Anu Saagim, 16. veebruar 2018, 08:38
Tallinna raekojas saab näha Eesti kunsti pärleid Enn Kunila kogustFoto: Viktor Burkivski
Neljapäevast, 15. veebruarist saab Tallinna raekojas vaadata Eesti kunsti kuldaja maale Enn Kunila kunstikogust.

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud väljapanek „Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist“ kestab kuni 1. maini.

 Näituse keskme moodustavad harmoonilised ja õnnerikkad maastikud ning värviküllased ja elujaatavad linnavaated Eesti kunsti kuldajast perioodil 1910-1945.

Tallinna raekojas saab näha Eesti kunsti pärleid Enn Kunila kogustFoto: Viktor Burkivski

Samal teemal

Tööd pärinevad Eesti väljapaistvatelt meistritelt: Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Paul Raud, Nikolai Triik, Paul Burman, Ado Vabbe, Herbert Lukk, Villem Ormisson, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Endel Kõks ja mitmed teised kunstnikud.

„Tallinna raekojas toimuv näitus toob raekoja ajaloolisse interjööri uue ja juubeliaastale kohase kihistuse -  Eesti iseseisvumise aegse kunsti -, pannes Eesti kunstiklassika raekoja hoonega ühte kõlama,“ ütles näituse kuraator Eero Epner. „Valminud on spetsiaalselt raekoda silmas pidav kujunduskontseptsioon eraldi väljaehitatud eksponeerimispindadega. Hoolikalt valitud teosed sobivad just antud konteksti, tuues ruumidesse mitte ainult värvirõõmu, vaid ka ajastule iseloomulikku hõngu,“

Tallinna raekojas saab näha Eesti kunsti pärleid Enn Kunila kogustFoto: Viktor Burkivski

Näituse tunnustööks on Paul Burmani 1916. aastal valminud maal „Raekoja plats“.

Näituse korraldamisel pööratakse erilist tähelepanu koostööle koolidega, laste ja noorte näitusele toomisele ning nende kunstialasele harimisele. Selle tarvis on välja töötatud eraldi haridusprogrammid kooliõpilastele. Samuti toimuvad näitusel erinevad publikuprogrammid ja kunstihommikud peredele. Näitust saadab ülevaatlik eesti- ja ingliskeelne kataloog.

Näituse kuraator on kunstiajaloolane Eero Epner, kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja, graafiliste materjalide kujundaja disainer Tiit Jürna.

Kõik eksponeeritavad maalid käsitlevad väga erinevate nurkade alt autorite ühist elutaju: tunnet, et elu on elamist väärt. Maalid pärinevad enamikus Eesti esimesest iseseisvusperioodist, moodustades nõnda mõttelise sideme tänapäevaga.

Tallinna raekojas saab näha Eesti kunsti pärleid Enn Kunila kogustFoto: Viktor Burkivski

Piletimüük lõpeb pool tundi enne näituse sulgemist. Täispilet maksab 5 €, perepilet 10 € (2 täiskasvanut alla 18-aastaste lastega), sooduspilet 3 € (õpilased, üliõpilased, pensionärid) ning õpilase rühmapilet 2 €/in (10-25 last rühmas). Giiditasu giidiga ekskursiooni korraldamisel 40 € (lisandub piletihinnale), soodushind 20 € (kuni 18- aastased õpilased ja pensionärid).

2 KOMMENTAARI

k
kas 16. veebruar 2018, 19:31
Kas see on see mees kes ihaleb ilu ja ehitab koledaid kaubamaju?
k
Kõwwa DEMOMEES 16. veebruar 2018, 10:01
küll jõuab oma hobby leierdada . Kui raah on siis liiguvad igasugu rattad. Mul ka hobby aga raha pole , et näidata kogu ilmale . Aidake !

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee