Tele

Põhjanaaber Soome tähistab Eesti 100. sünnipäeva suurejooneliselt (5)

Ohtuleht.ee, 15. veebruar 2018 19:00
Eesti-Soome rinnamärkFoto: Stanislav Moshkov
Õhtuleht kirjutas täna, et kuigi ETV näitas detsembris Soome 100. sünnipäeva puhul palju põhjanaabrite saateid siis Soome teleprogrammis on 24. veeburaril näha vaid seda, et näidatakse sarja "Tuulepealne maa". Tegelikult tähistavad soomlased ka meie ümmargust sünnipäeva suurejooneliselt. 

Soome rahvusringhääling on kokku pannud suure Eesti 100 eriprogrammi. Eestiteemalised saated jõuavad nii televisiooni kui ka raadiosse. Tähistamine saab alguse 17. veebruaril ning kulmineerub Eesti vabariigi sünnipäeval 24. veebruaril.

Samal teemal

Näiteks on Yle arhiivitoimetus pannud kokku kogumiku "Signaal üle Soome lahe", mis annab ülevaate, kuidas on Eestit Soomes läbi aegade kajastatud (heida pilk peale SIIN).

Juba praegu on Yle Areena veebikeskkonnas vaadatav värske dokumentaal "Rodeo", lisaks näeb seal vestlusringi, kus osalesid ajakirjanik Rain Kooli ning eurosaadik Indrek Tarand (vaata ja kuula SIIT).

Raadio 1 pealt saab kuulata ka erinevaid Eesti ajalooga seotud saateid. 23. veebruaril ühendavad Vikerraadio ja Radio Suomi jõud ning eetrisse tuleb saade " Puhelinlangat laulaa/Kõlav kõnetraat", mis on Yle tervitus Eestile sünnipäevaks. Kolmetunnise saate jooksul saab saata tervitusi nii Eestisse kui ka Soome ja küsida soovilugusid. 

Soome suursaatkonna pressinõunik Hannele Valkeeniemi ütleb ka, et kindlasti valgustatakse Eesti sünnipäeva puhul meie lipuvärvidesse mitmed olulised hooned Soomes - näiteks Finlandia-talo Helsingis, välimisministeeriumi Merikasarmi hoone ja Tampere-talo. Juba mõnda aega on Soomes kogutud ka õnnitlusi Eestile. 

Eesti suur juubel on Soomes ka üleriigiline lipupäev. 

Samal teemal

01.03.2018
VIDEO | Soome ajaloolane: me ei näe Eestit enam väikse vennana, vaid võtame teda kui võrdset
19.02.2018
Kuidas tähistavad Eesti sünnipäeva kogukonnad üle maailma?
15.02.2018
„President Päts võttis mu sülle ja fotograaf tegi pilti.“
11.12.2017
IN MEMORIAM: Soome 100 pidustused jäid kahele soomepoisile viimaseks