Inimesed

RAHA JA VÕIM! Jäine Jackie Kennedy hülgas kasina palgaga peiu (16)

Triin Tael, 16. veebruar 2018 00:04
SENAATORI KIHLATU: Seltskonnadaam Jacquline Bouvier ja senaator John F. Kennedy 1953. aasta juunis. Armupaar abiellus 12. septembril 1953. Seitse aastat hiljem võitis Kennedy presidendivalimised. Foto: REUTERS/Scanpix
„Kas teate, mis on igavese abieluõnne saladus?“ küsis Jackie Kennedy ema Janet Auchincloss kord oma tütardelt nende kolme tavapärasel poodlemisjärgsel tee- ja klatšiõhtul. Enne kui kumbki vastata jõudis, kuulutas Janet: „Raha ja võim.“ Värske kõmuteose kinnitusel võttis Jackie varmalt õppust. Kui selgus, et tema kihlatu teenib liiga vähe, hülgas ta noormehe kohemaid. Jackie saatus oli ju ometi saada USA esileediks!

Tol 1951. aasta teeõhtul võis Janet oma tütardele Jackie'le ja Leele täie õigusega epistlit lugeda. Kaks aastat pärast lahkuminekut oma tütarde isast, viinaveaga Jack „Black Jack“ Bouvier'st, kellega altari ette astudes oli ta vaid 21, abiellus Janet naftafirma Standard Oil pärija Hugh Auchinclossiga. Värskes teoses „Jackie, Janet ja Lee“ jäädvustatud teeõhtuvestluse ajaks oli Janet oma teise mehega abielus olnud üheksa aastat ja kinkinud talle kaks last. Pärast Auchinclossi surma 1976. aastal abiellus Jackie Kennedy ema oma lapsepõlvesõbra, endise investeerimispankuri Bingham Willing „Booch“ Morrisega, kelle kadunud abikaasa Mary oli olnud tema enese esimeses pulmas pruutneitsiks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2019
JACKIE KENNEDY 90: loe legendaarse esileedi ilu ja saleduse saladusi!
23.11.2017
Kuninganna Elizabeth II oli Jackie Kennedy peale armukade?
11.10.2017
Kas president Kennedy armukese surm oli LKA kätetöö?
11.09.2017
President Kennedy tütretütar läks mehele