Film

Eesti filmi- ja teleauhindadele kandideerib 245 tööd ja valdkonna tegijat (2)

Terttu Jazepov, 15. veebruar 2018, 12:15
Anu Välba eelmise aasta EFTA galal. Sel aastal on ta nomineeritud parima meelelahutussaate kategoorias.Foto: Tiina Kõrtsini
24. märtsil jagatakse teist korda välja Eesti filmi- ja teleauhinnad, kokku kandideerib auhindadele 245 tööd ja valdkonna tegijat. Filmiauhindadele konkureerib 119 kandidaati, teleauhindasid asub püüdma 126 kandidaati.

Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp on rõõmus, et žüriil on niivõrd palju kandidaate, kelle seast parimad välja sõeluda. “Mul on väga hea meel, et konkursil osaleb väga suur hulk filmi- ja televaldkonna töid. Just tegijate jaoks me auhinnagalat teemegi ja on suur au, et EFTAsid peetakse oluliseks,” lausus Sepp ja lisas, et žüriil saab kahtlemata olema keeruline valida välja just need, kellest saavad nominendid. “Häid töid ja inimesi on niivõrd palju ja see teeb žürii töö positiivselt keeruliseks. Just nende õlul lasub vastutusrikas ülesanne sõeluda 245 kandidaadi seast esmalt välja nominendid ja seejärel teha ka lõppotsus võitjate osas. Soovin žüriile jõudu selleks suureks tööks,” sõnas Sepp.

Televaldkonna kandidaadid

PARIM TÕSIELUSAADE (FACTUAL/REALITY)
"Eesti parim pagar"
"Heureka"
"Kodutunne"
"Meie aasta Austraalias"
"Minu imeline muutumine"
"Osoon"
"Pealtnägija"
"Reis Siberi südamesse: Baikal"
"Roaldi nädal: Süstlaorjad"


PARIM TELESERIAAL
"ENSV"
"Kättemaksukontor"
"Lotte lood"
"Merivälja"
"Nukumaja"
"Padjaklubi"
"Pilvede all"
"Siberi võmm"
"Õnne 13"

Samal teemal


PARIM MEELELAHUTUSSAADE
"Eesti laul"
"Hommik Anuga"
"Kaks kanget Kagu-Aasias"
"Nädalalõpp Kanal 2ga"
"Rahvabänd"
"Ringvaade"
"Su nägu kõlab tuttavalt"
"Suure tähe väike täht"
"Väikesed hiiglased"


PARIM UUS SAADE
"112 – saatuslik hetk"
"KMD klubi"
"Meie Eestid"
"Rahvabänd"
"Suud puhtaks"
"Suure tähe väike täht"
"Wend Weis"
"Väikesed hiiglased"
"Üllata Eestit"


PARIM ERISAADE
"Aasta hitid 2017"
"Eesti Meedia Tennis Cup: Kontaveit vs Kanepi"
"Eesti meelelahutusauhinnad 2017"
"Eesti muusikaauhinnad 2017"
"EL eesistumine"
"EV100 Pidu algab"
"Inglite aeg"
"Kes tahab saada Tallinna linnapeaks?"
"Talvik, Eesti Televisioonist"


PARIM AJAKIRJANDUSLIK LUGU
Fentanüüli tappev võidukäik – "Roaldi nädal: Süstlaorjad", autorid Roald Johannson
ja Margus Sikk
Haigekassale võltsarvete esitamine – "Pealtnägija", autor Kristjan Pihl
Kassivabriku paljastamine – "Kuuuurija", autor Katrin Lust
Kataloonia referendumi kajastamine – "Aktuaalne kaamera", autor Epp Ehand
Korruptsioon Tondiraba Jäähallis – "Insight", autorid Ilja Dotšar, Artur Zahharov ja
Dmitri Pastuhhov
Laura Kõrgemäe kupeldamisskandaali avalikustamine – "Seitsmesed", autor Keili
Sükijainen
Mõrvar töötas seadusevastaselt 10 aastat kooliõpetajana – "Radar", autor Jüri
Butšakov
Pedofiilide võrgustiku paljastamine – "Kuuuurija", autor Katrin Lust
Veel pikantseid seikasid Rõivase skandaalist: EAS avas Malaisias kahtlase äri –
"Radar", autor Marii Karell


PARIM NAISNÄITLEJA
Elina Reinold ("Kättemaksukontor")
Elisabet Reinsalu ("Pilvede all")
Helena Pruuli ("Lotte lood")
Laine Mägi ("ENSV")
Lauli Otsar ("Merivälja")
Liina Vahtrik ("Naabriplika")
Luule Komissaarov ("Õnne 13")
Maarja Jakobson ("Nukumaja")
Piret Kalda ("Papad mammad")


PARIM NAISSAATEJUHT
Eve Kallaste ("Minu imeline muutumine")
Grete Lõbu ("Ringvaade")
Ines ("Me armastame Eestit")
Katrin Lust ("Kuuuurija")
Katrin Viirpalu ("Terevisioon")
Margit Kilumets ("OP!", "Jõulutunnel")
Marii Karell ("Radar")
Signe Lahtein ("Kodutunne")
Tuuli Roosma ("Meie aasta Austraalias")


PARIM MEESSAATEJUHT
Kristjan Jõekalda ja Teet Margna ("Kaks kanget Kagu-Aasias", "Nädalalõpp Kanal 2ga")
Kristo Elias ("Osoon")
Marko Reikop ("Ringvaade")
Mart Mardisalu ("Seitsmesed")
Mihkel Raud ("Kolmeraudne")
Märt Avandi ("Su nägu kõlab tuttavalt")
Roald Johannson ("Roaldi nädal")
Tambet Tuisk ("Väikesed hiiglased")
Urmas Vaino ("Suud puhtaks")


PARIM REŽISSÖÖR
Ain Prosa ("Kättemaksukontor")
Eva-Katariina Taimre ("Eesti laul", suurprojektid)
Gerda Kordemets ja Martin Korjus ("Siberi võmm")
Maire Radsin ("Plekktrumm")
Margus Raid ("Padjaklubi")
Margus Sikk ("Roaldi nädal")
Märten Vaher ("Töörööbikud", "Ajujaht")
Triin Ruumet ("Merivälja")
Villem Tarvas ("Kaks kanget Kagu-Aasias")


PARIM STSENARIST
Andra Teede ("Õnne 13")
Andrus Kivirähk/Janno Põldma/Heiki Ernits/Elo Selirand ("Lotte lood")
Eleonora Berg ("Pilvede all")
Gerda Kordemets ("Siberi võmm")
Indrek Hargla ("Merivälja")
Katrin Pauts ("Nukumaja")
Martin Algus ja Silvia Soro ("Padjaklubi")
Mihkel Ulman ("Kättemaksukontor")
Villu Kangur ja Gert Kiiler ("ENSV")


PARIM TOIMETAJA
Anne Mäns ("Kaks kanget Kagu-Aasias", "Nädalalõpp Kanal 2ga")
Anne-Mari Müller ("Eesti selgeltnägijate tuleproov", "Me saime lapse")
Hannes Sarv ("Radar")
Imre Kaas ("112 – saatuslik hetk")
Kaidi Klein ("Kolmeraudne")
Kajar Kase ("Ringvaade")
Kertu Sikk ("Eesti parim pagar", "Üllata Eestit")
Kristjan Pihl ("Pealtnägija")
Õie Arusoo ("Osoon")


PARIM OPERAATOR
Ergo Kuld ("Nukumaja")
Ergo Treier ("Wend Weis", "Lotte lood")
Hans Ulman ("Siberi võmm")
Karl-Jonatan Karits ("Padjaklubi")
Madis Reimund ("Merivälja")
Margus Malm ("Inglite aeg", "Eesti parim pagar")
Raul Priks ("Eesti laul")
Tauno Sirel ("Töörööbikud", "Ajujaht")
Villem Tarvas ja Janar Volmer ("Kaks kanget Kagu-Aasias")

Filmivaldkonna kandidaadid

PARIM MÄNGUFILM
"Keti lõpp"
"Mehetapja/Süütu/Vari"
"Minu näoga onu"
"November"
"Rohelised kassid"
"Sangarid"

PARIM DOKUMENTAALFILM
"14 käänet"
"Armastus…"
"Eesti muld ja Eesti Ruja"
"Lumi punasel lagedal"
"Naine pildil"
"Nõukogude hipid"
"Sõda"
"Tartu Video kroonikad"
"Tuhamäed"


PARIM ANIMAFILM
"Lahtilaskmise lugu"
"Manivald"
"Maria ja 7 pöialpoissi"
"Miriami kana unistus"
"Miriam järve ääres"


PARIM LÜHIFILM
"Heleni sünnipäev"
"Jää"
"Kolm päeva augustis"
"Lembri Uudu"
"Õuemängud"
"Rändavad juured"
"Vaata rändajat"
"Zoopark"


PARIM MEESNÄITLEJA
Hendrik Toompere jr ("Keti lõpp")
Jörgen Liik ("November")
Karl-Andreas Kalmet ("Sangarid")
Märt Pius ("Sangarid")
Rain Tolk ("Minu näoga onu")
Roman Baskin ("Minu näoga onu")
Tõnu Kark ("Rohelised kassid")
Veiko Porkanen ("Sangarid")


PARIM REŽISSÖÖR
Aljona Surzhikova ("Lumi punasel lagedal")
Andres Maimik & Katrin Maimik ("Minu näoga onu")
Andres Puustusmaa ("Rohelised kassid")
Anna Hints ("Jää")
Ivar Murd ("Tuhamäed")
Jaak Kilmi ("Sangarid")
Priit Pääsuke ("Keti lõpp")
Rainer Sarnet ("November")
Sulev Keedus ("Mehetapja/Süütu/Vari")
Tanno Mee ("Heleni sünnipäev")
Tarvo Mölder ("Eesti muld ja Eesti Ruja")


PARIM STSENARIST
Andres Maimik & Katrin Maimik ("Minu näoga onu")
Lauri Hermann & Erkki Ergma ("Tartu Video kroonikad")
Martin Algus ("Sangarid")
Paavo Piik ("Keti lõpp")
Rainer Sarnet ("November")
Sandra Jõgeva & Igor Ruus ("Armastus...")
Sulev Keedus ("Mehetapja/Süütu/Vari")
Tanno Mee ("Heleni sünnipäev")


PARIM OPERAATOR
Aigars Sērmukšs ("Sangarid")
Erik Põllumaa & Ivar Taim ("Mehetapja/Süütu/Vari")
Heiko Sikka ("Lembri Uudu")
Igor Ruus ("Armastus...")
Madis Luik ("Tuhamäed")
Mart Raun ("Heleni sünnipäev")
Mart Taniel ("November")
Meelis Veeremets ("Keti lõpp")
Mihkel Soe ("Minu näoga onu")


PARIM HELILOOJA
Endamisi Salamisi ("Tuhamäed")
Jacaszek ("November")
Karl Petti ("Õuemängud")
Martynas Bialobžeskis ("Mehetapja/Süütu/Vari")
Priit Pajusaar ("Rohelised kassid")
Rainer Jancis & Ann Reimann ("Keti lõpp")
Samuli Erkkilä & Joni Suhonen ("Sangarid")
Sten Sheripov ("Minu näoga onu")
Tanel Kadalipp ("Lembri Uudu")


PARIM FILMIKUNSTNIK
Eugen Tamberg ("Keti lõpp")
Jaagup Roomet & Matis Mäesalu ("November")
Katrin Sipelgas ("Sangarid")
Kristina Lõuk ("Minu näoga onu")
Toomas Hõrak & Anna Liisa-Liiver ("Mehetapja/Süütu/Vari")


PARIM HELIREŽISSÖÖR
Ann Reimann ("Keti lõpp")
Horret Kuus ("Minu näoga onu")
Kristo Kotkas ("Eesti muld ja Eesti Ruja")
Marco Vermaas ("November")
Markku Tiidumaa ("Tuhamäed")
Saulius Urbanavičius ("Mehetapja/Süütu/Vari")


PARIM MONTEERIJA
Andreas Lenk ("Rohelised kassid")
Helis Hirve ("Minu näoga onu")
Jarosław Kamiński ("November")
Jette-Krõõt Keedus ("Lembri Uudu")
Katri Rannastu ("Õuemängud")
Martin Männik ("Nõukogude hipid")
Tambet Tasuja ("Armastus…")
Tambet Tasuja ("Sangarid")
Valter Nõmm/Meel Paliale/Priit Pääsuke/Margo Siimon ("Keti lõpp")


PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK
Anu Lensment ("Sangarid")
Eugen Tamberg ("Keti lõpp")
Eve Gutmann-Valme ("Minu näoga onu")
Jaanus Vahtra ("November")
Reet Aus & Tiiu-Ann Pello ("Mehetapja/Süütu/Vari")


AASTA TEGIJA
15 kandidaati (võitja avalikustatakse EFTA galal, 24. märtsil 2018)

Professionaalne žürii selgitab mõlemas kategoorias välja nominendid, kelle seast selguvad 24. märtsil võitjad. Kokku antakse välja 29 auhinda, millest 15 filmikategoorias ja 14 telekategoorias. Mõlemas kategoorias on žürii töö kahevooruline.

Pidulik auhinnagala toimub 24. märtsil Nordea kontserdimajas ning esmakordselt toimub ülekanne paralleelselt kolmes telekanalis – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s. Lisaks on ülekanne vaadatav Postimees online ja ERR online vahendusel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee