Foto: Meelis Tomson
Toimetas Helen Pentsa 14. veebruar 2018 18:35
Comedy Estonia üks asutajatest Louis Zezeran ütles, et Eesti andis talle võimaluse elada õnnelikult ning soovitas noortel proovida erinevaid asju, et leida oma tõeline kutsumus.

Louis Zezeran on austraallane, kes on Eestis elanud üle kümne aasta. Ta omandas magistrikraadi arvutiteaduses, töötas suurtes ettevõtetes üle kogu maailma, kuid oli oma eluga rahulolematu, kuniks jõudis Eestisse.

„Austraalias eeldab ühiskond, et õpid ülikoolis, lähed tööle, ostad laenuga auto ja maja ja rajad pere. Nii tegin ka mina. Mulle ei meeldinud IT-töö, sain sellest päris kiiresti aru, aga tegin seda raha pärast ja selleks, et oma lähedastele meelepärane olla. Sisimas olin aga õnnetu,“ sõnas Zezeran.

Elumuutus algas hobiga tegelemisest. „Hakkasin esinema stand-up komöödia õhtutel. Ühel päeval kutsus sõber Eestisse komöödiaõhtuid korraldama. See ei tundunud alguses erilise karjäärina, tegime lihtsalt kuskil pubis lollakaid nalju. Aga ma nautisin seda. Üks asi viis teiseni ja aastatega on kasvanud hobist äri,“ ütles Zezeran.

Olla artist ja ettevõtja on keeruline, kuid väga põnev. „Kõige keerulisem asi, mida olen oma elus teinud, on Comedy Estonia. Ma pean olema ärimees ja artist samaaegselt. Teha neid kahte asja on väga raske, sest pean ennast pidevalt ümber lülitama. Ettevõtlus eeldab planeerimist ja täpsust, kunst aga hoopis teistsugust lähenemist.“

Zezeran soovitas noortele, et oma tõelise kutsumuse leidmiseks peab elus erinevaid asju proovima: „Kui tahad midagi teha, isegi kui suudad kuidagi vaevu ära elada, tee seda. Tee, mida armastad.“

Eesti on võimaluste maa

Zezerani sõnul on Eesti võimaluste maa, veidi nagu metsik lääs. Eesti areneb ja tema saab areneda Eestis - ilma igasuguse sotsiaalse surveta, oma kultuuriruumist väljas.

„Tunnen ennast siin õnnelikuna. Ma ei pea ronima karjääriredelil või abielluma, tegema asju nii, nagu ühiskond ootab. Praktiliselt kõik eestlased räägivad inglise keelt, mis on aidanud mul kohaneda. Uskuge mind, Lätis seda teha ei saa,“ ütles ta.

Zezeran hindab, et Eestis annavad inimesed elamiseks ruumi ega ole pealetükkivad: „Istun taksosse ja ma ei pea taksojuhiga rääkima – see on väike asi, aga suurepärane. Võib tunduda, et ma olen välismaalane, mulle meeldib palju rääkida ja ennast väljendada, aga sageli tahan olla omaette. Ja Eesti võimaldab mul seda.“

„Kõik on tüdinenud start-up jutust, sellest et kõik on võimalik, aga Eestis on see tõesti nii. Austraalias ei olnud mul kunagi tunnet, et võiksin hakata ettevõtjaks. Kui tegin seal oma ülikoolidiplomit, siis vaid kahel inimesel kogu mu kursusest oli mingi väike äri. Eestis on see täiesti normaalne ja naturaalne, et ülikooli kõrvalt tegeletakse ettevõtlusega. Siin riigis ei ole limiite - sa tahad rääkida peaministriga, tõenäoliselt näed teda tänaval kõndimas või mõnel avalikul üritusel.“

Kuidas meeldib Zezeranile Eesti ilm? „See ei ole mõnus. Meil kellelgi pole jaanuaris hea olla. Üritame selle lihtsalt üle elada. Samas, olen palju olnud soojas kliimas, ega ka see pole parem. Kõik tahavad olla soojas kliimas, aga võimalused on seal, kuhu keegi ei taha minna.“

E-külalistunnid on Tagasi Kooli ja partnerite kingitus Eesti Vabariigile sajandaks sünnipäevaks ning selle toimumisele aitavad kaasa EV100, Swedbank, Overall ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

tühikargaja 15. veebruar 2018 13:32
Kodu rajada ei taha,maja ja autot ei taha,oma õpitud ametil tööd teha ei taha.Huvitab vaid eneseimetlemine ja ilaeritus õllekannu taga!
15. veebruar 2018 09:16
Kümme aastat ja kohalikku keelt ei oska... Mille poolest ta erineb neist, kelle nime nimetamine viib siinse kommentaari kohe modereerimisele?
nirk 15. veebruar 2018 09:48
Kui pole otsest vajadust keelt õppida, siis inimene reeglina ei õpi ka.
Kui eestlane läheks välismaale elama ja oh imet, ta naabrid, töökaaslased ja sõbrad on kõik ümberringi eestlased, või oskavad muidu eesti keelt, siis ei õpi ka tema kohalikus keeles suhtlema.
Kuid sellist olukorda naljalt ei juhtu, sest eestlaseid on selleks liiga vähe.
15. veebruar 2018 14:51
Mik siis venekeelseid halvustatakse kui eesti keeles ei räägi?
ei erinegi 15. veebruar 2018 15:13
tüüpiline sarmaat, kes on tulnud meile "kultuuri" tooma...
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS