Inimesed

Madal enesehinnang takistab karjääri (1)

Kristel Rõss, 15. veebruar 2018 00:01
Katrin Alujevi sõnul on piisavalt kõrge enesehinnang paljuski edukate (töö)suhete vundament.Foto: Annika Metsla

„Ma ei jõudnud palgatõusu ära oodata,” põhjendab kohusetundlik töötaja oma ootamatut lahkumist kauaaegselt ametipostilt. Talle mõjus šokina teadasaamine, et mitme noorema kolleegi töötasu on samal ajal kasvanud.

„Kas sa ei olegi kordagi palka juurde küsinud?” imestas noor kolleeg kogenud töötaja lahkumispeol. „Aga kas sina siis oled?” imestas omakorda lahkuja. „Jaa, mitu korda,” kostis enesekindel vastus.

 „Mulle ei tulnud iial sellist mõtetki,” tunnistab pettunud spetsialist. Ta ütleb, et uskus siiralt ettevõtte juhtide juttu raskete aegade kohta ning jäi kannatlikult ootama üldist palgatõusu. Solvumist suurendas tõsiasi, et tema kohale asunud ja väiksema kvalifikatsiooniga töötaja sai hoobilt suurema palga, kui oli temal olnud. „Nii vähe mind siis väärtustatigi,” tõdeb ta.

„Tõepoolest, sageli saavad palka juurde need, kes julgevad kõva häälega küsida, ehk kellel on rohkem enesekindlust,” tõdeb koolitaja ja holistiline terapeut Katrin Alujev. Tema sõnul ongi piisavalt kõrge enesehinnang paljuski edukate (töö)suhete vundament. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.02.2018
Kas andekas töötaja vajab ohjamist või vabadust?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee