Teater

GALERII | Tallinna Linnateater tähistas sünnipäeva ning jagas kolleegipreemiaid (2)

Toimetas Maily Mau, 14. veebruar 2018 12:01
Foto: Siim Vahur
Eile, 13. veebruaril tähistas Tallinna Linnateater oma 52. sünnipäeva. Traditsiooniliselt jagati õhtusel üritusel kolleegipreemiaid ning kuulutati välja ka publiku lemmiknäitleja.

Preemaid jagunesid järgnevalt: parimaks lavastuseks valisid kolleegid lavastuse “Macbeth”, lavastajaks Antti Mikkola. Parima kujunduse preemia pälvis Kristjan Suits lavastuse “Kaks vaest rumeenlast” lava-, video- ja valguskujunduse eest. Parimaks lavastust toetavaks kujunduseks hindasid kolleegid Tiiti Hynnineni video- ja valguskujundust lavastusele “Macbeth”.

Samal teemal

Sel aastal loobuti rollide pea- ning kõrvalosadeks jagamisest ja anti välja kaks parima naisnäitleja ning meesnäitleja preemiat. Naisnäitleja preemiad pälvisid Sandra Uusberg Ljubov Andrejevna Ranevskaja rolli eest lavastuses “Kirsiaed” ja Hele Kõrve leedi Macbethi rolli eest lavastuses “Macbeth” ning Džiina rolli eest lavastuses “Kaks vaest rumeenlast”. Parima meesosatäitja auhinnad said Alo Kõrve Macbethi rolli eest lavastuses “Macbeth” ning Jepidohhovi rolli eest lavastuses “Kirsiaed” ja Kaspar Velberg Lopahhini rolli eest lavastuses “Kirsiaed” ning Seytoni rolli eest lavastuses “Macbeth”.

Lisaks lavastustele ja rollidele said tunnustatud ka teised teatritöötajad. Parimaks lavastusala töötajaks valisid kolleegid vanemhelitehnik Haar Tammiku. Parimaks maja töötajaks kuulutati trupijuht Triinu Sillaste. Eripreemia pälvis haldusjuht Rain Raabel Hobuveski restaureerimistööde vedamise eest.

Tallinna Linnateatri juhtkond tunnustas 2017. aastal enim etendusi andnud näitlejaid: Epp Eespäeva (149 etendust) ja Indrek Ojarit (142 etendust). Juhtkonna preemiad pälvisid veel vanemvalvelauatöötaja Kaja Klein ning turundusjuht Margus Küppar.

Tallinna Linnateatri publiku lemmiknäitleja tiitli pälvis Argo Aadli.

Lisaks tunnustasid teatritöötajaid ka Linnateatri toetajad ning koostööpartnerid. Espaki preemia pälvis Argo Aadli, Nordeconi preemia grimeerija Annifrid Muda, Eesti Päevalehe preemia Sandra Uusberg ning ABC Motorsi preemia sai Indrek Ojari.

Samal teemal

14.01.2019
FOTOD | Linnateater jagas kolleegipreemiaid, kõige rohkem etendusi andsid Epp Eespäev ja Kaspar Velberg
03.06.2018
Tallinna Linnateater lõpetab 53. hooaja: kokku toimus 501 etendust ja üritust
04.03.2018
Miks jäävad teist nädalat Linnateatris ära "Kirsiaia" ja "Põhjas" etendused?