Inimesed

GALERII JA VIDEO | „Klassikokkutuleku“ uus film esilinastus Kuressaares (21)

Anu Saagim, 13. veebruar 2018 12:23
"Klassikokkutulek 2" maailma esilinastus toimus SaaremaalFoto: Erlend Staub
"Klassikokkutulek 2" maailma esilinastus toimus Saaremaal (Erlend Staub)

Esmaspäeval, 12. veebruaril toimus Eesti menufilmi "Klassikokkutulek 2" suurejooneline maailma esilinastus Kuressaare Linnatearis.

Filmi tegijate sõnul oli see austusavaldus Saaremaale, sest enamus selle stseene võeti üles just sellel Maarjamaa kauneimal saarel.  

"Klassikokkutuleku" esimene film osutus ülipopulaarseks ja tõusis kõigi aegade edukaimaks kinofilmiks Eestis. Täna esilinastub kauaoodatud menufilmi teine osa ka Tallinnas. 

Eesti ühe armastatuima kinohiti mustast huumorist pakatav järg "Klassikokkutulek 2: pulmad ja matused" toob kinodesse tagasi kolm kooliaegset sõpra, kes on otsustanud korraldada ägeda poissmeesteõhtu, aga satuvad ootamatult hoopis matustele. Unustamatust klassikokkutulekust on omajagu aega möödas ning kolme lustliku sõbra elus puhuvad uued tuuled. Kuum rokkstaar Toomas (Genka) on lõpuks otsustanud naise võtta, Mardi (Mait Malmsten) abielus on suured jamad ning Andres (Ago Anderson) on naissoole sõja kuulutanud hakates põhimõtteliseks poissmeheks.

Kuigi tujukad mehepojad on keskeakriisiga leppinud, kestab kirgede torm elumere lainetel endise hooga. Kuidas hoida oma staariseksapiili, kui meedia tõmbab sinu uuele plaadile vett peale? Kuidas eluga edasi minna, kui avastad, et kaasa on patustanud? Kuidas end pärast arvukaid äraütlemisi vastassoole ihaldusväärseks muuta? Seda, kas laulatus ikka toimub, kes vedru välja viskab, kas Mart päästab oma abielu ning kas Andres saab õnnelikuks, saad teada vaid kinosaalis. "Klassikokkutulek 2: pulmad ja matused" on jultunud komöödia oma tuntud headuses koos armastatud Eesti näitlejatega, mis räägib elust enesest ja enamastki veel.

Raju ja samas südamliku komöödia algstsenaarium pärineb Taanist, Eesti jaoks kohandas originaalstsenaariumi hetke üks premeeritumaid stsenariste, dramaturg ja näitleja Martin Algus, kes loo mahlaka huumoriga kohalikku konteksti tõi. Filmi režissööriks on ka seekord René Vilbre.

Vaata pilte!

Samal teemal

16.02.2018
VIDEO | Modulshtein esitleb Sveta baaris plaati
16.02.2018
PILDID | Tallinna raekojas saab näha Eesti kunsti pärleid Enn Kunila kogust
15.02.2018
Kristjan Jõekalda sai rolli „Klassikokkutulekus“ tänu kihlveole
14.02.2018
PILDID JA VIDEO | „Klassikokkutulek 2“ staar Tanja šokeerivad stseenid võtavad sõnatuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee