Saund

SUUR ÜLEVAADE: indirändurid ja mööda ilma folkijad, tantsumuusikaässad ja kuulsustega rokkijad

Pöörasest räpparist kitarrivirtuoosideni – kes on edukaimad Eesti popmuusikud piiri taga? (3)

Kais Allkivi, 10. veebruar 2018 00:01
Tommy CashFoto: Alar Truu

„Edu toob tihti see, kui sa suudad õigel ajal pakkuda õiget muusikat,“ sõnastab mänedžer ja kontserdikorraldaja Karl Sirelpuu lihtsa tõe. Näiteks teeb hiidfestivalidel esinev Tommy Cash ebatraditsioonilist hiphoppi, mis just praegu laineid lööb. Ewert and the Two Dragons aga pürgis välismaistele lavadele ajal, kui indifolk jõudsalt hoogu kogus ja kuulajad sellist muusikat otsisid.

Kerli Kõivu ja Draakonite edulooga on kursis paljud. Ilmselt on silma jäänud ka Trad.Attack!-i püüe esineda igas maailma riigis. Kuid välismaal on kanda kinnitanud veel mitu meie levimuusikaartisti, kelle nimi tuleb siinses ülevaates ehk üllatusena.

Näiteks inglise keeles räppiv Tommy Cash, kes astus läinud suvel esimese eestlasena üles kuulsal Glastonbury muusika- ja kunstifestivalil. „Tommyl on väga hea agent – teda esindab üks Euroopa suuremaid agentuure Primary Talent International,“ märgib Karl Sirelpuu, kes tegutseb Ewert and the Two Dragonsi tuurimänedžeri, Elephants from Neptune'i üldmänedžeri ja Live Nationi kontserdikorraldajana. Tema teada ongi suure rahvusvahelise agentuuriga leping vaid Draakonitel, Cashil ja mõnel DJ-l.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2018
VIDEO | VINGELT TEHTUD! Eesti bänd filmis muusikavideo Hiina müüril
25.10.2018
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA Renee Meriste: Eesti muusikute fookus on kahe-kolme kuu tagant riigilt raha küsida, mitte muusikat teha
23.10.2018
Rootsi supergrupp Swedish House Mafia tuleb uuesti kokku
16.07.2018
Kõrv peale! Maarja Nuudi ja Hendrik Kaljujärve esimene singel kõlas BBC-s

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee