Raamat

Wallanderi lugude autor Henning Mankell elas oma loominguga sama kirevat elu

Henning Mankell: „See, et ema mu hülgas, on kõige hullem, mis inimesele võib osaks saada.“ (8)

Triin Tael, 10. veebruar 2018 00:01
VILJAKAS JA EDUKAS KIRJANIK: Henning Mankell kirjutas elu jooksul üle 40 romaani, mida on maailmas müüdud 40 miljonit eksemplari. Pildil 2014. aastal, umbes aastapäevad enne surma.Foto: JONAS LINDSTEDT/ TT

Kui Rootsi krimikirjanduse staar Henning Mankell, kes võinuks sel kuul tähistada 70. sünnipäeva, oli aastane, juhtus tema peres samasugune draama nagu Ibseni „Nukumajas“ – ema Ingrid Birgitta hülgas kohtunikust mehe Ivari ja kolm last.

Ibseni kuulus Nora keeldus olemast oma mehele sõnakuulelik nukuke ning pidi end perest lahti rebima, et eneseväärikust säilitada. Mankellide pere jäi emata teisel põhjusel. „Minu ema lihtsalt ei tahtnud ema olla,“ on kirjanik intervjuudes seletanud, kuid toonitanud mõistvalt, et mehed hülgavad pere alailma. 

Isa Ivar kolis koos 1948. aasta 3. veebruaril Stockholmis sündinud poja Henningi ja teiste lastega Põhja-Rootsi väikelinna, kus asus tegutsema ringkonnakohtunikuna. Kohtuhoone kohal korteris veedetud aastaid nimetas Henning hiljem elu õnnelikemateks, ent möönis: „Fakt, et ema mu hülgas, on kõige hullem asi, mis inimesele võib osaks saada.“ Ivar oli kõik Ingridi fotod ära peitnud ja tema kuuldes ei tohtinud emast rääkida. Henning luges palju, uneles ja mõtles välja fantaasiaema. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.03.2018
Skandinaavia krimkade fenomen: paljukiidetud heaolule vastandub öömust pool
30.11.2015
Wallanderist saab Poirot
24.10.2015
Surnud kirjanike ette käidud rajal tallamine – üllas üritus või pühaduseteotus?
06.10.2015
Detektiiv Kurt Wallanderi looja Henning Mankell suri vähki

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee