"Puuduta mind!" - külas on voodoo nõid Raul HuntVideo: Jörgen Norkroos
Anu Saagim | Video: Jörgen Norkroos 8. veebruar 2018 23:23
Igal neljapäeval kell 18 kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind!“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on voodoo-nõid Raul Hunt. 

"Puuduta mind!" - külas on voodoo nõid Raul Hunt Foto: Jörgen Norkroos

Möödunud hooaja "Selgeltnägijate tuleproovis" kaasa löönud Raul tegeleb igapäevaselt nõiatööga ning peab oma missiooniks aidata inimestel tegutseda nii, et nende elu paremaks läheks. Tema abivahenditeks selgeltnägemise juures on taro kaardid, ruunid, yijing ja voodoo-ennustamise meetodiks Obi. 

Lemmikrituaaliks on Raulil öösiti surnuaedade külastamine, suviti ei pea nõid isegi paljuks seal magamist. Mehe sõnul saabki just parimaid vastuseid sind kummitavatele küsimustele ja probleemidele siit ilmast lahkunuilt. Mida vanem kalm, seda tõhusam abi. Kui sind kimbutavad näiteks terviseprobleemid, siis külasta mõne surnud doktori hauda. Kui soovid vastuseid juriidilistele küsimustele, siis pane almust vana juristi või advokaadi hauale. Aga kõige olulisem, kui oled abi saanud, ära unusta lahkunule meelehead jätta. Kui sa seda ei tee, tuleb surnu sinu ukse taha kopsima. Tasuks sobivad nii mündid, kui ka pudel rummi, mis tuleks kalmule kallata.   

Uurisime enne saadet Raulilt:

Kui palju maksab teie vastuvõtt?

Eraisikuna tegeledes otsustab inimene tasu. Ainus tingimus on olnud, et inimene oma rahakotile liiga ei tee. Aga kuna peagi avan Rakveres oma esoteerikapoe, kus ma ka inimesi vastu võtan, siis tuleb ka hinnakiri. Poel on  ruumide rent ja elekter ja sada muud asja, mille eest on vaja ettevõtjana tegutsedes tasuda.

Mis tööga te ise igapäevaselt tegelete ning milliseid töid olete oma senise elu jooksul üldse pidanud?

Nõiatööga tegelen igapäevaselt. See on minu elustiil.

Kuidas tunneb inimene ära selle, kas talle on needus peale pandud või mitte ning kuidas ta sellest vabaneda saab?

Kui inimene räägib, et tal on needus, siis ka on tal needus. Inimese kõige suurem ja tugevaim needus on tema ise.

Põnevaimad seigad senisest elust?

Peale surnuaias nõidumist ei tasunud ma surnule piisavalt ja järgmine öö oli ta mul ukse taga. Peale tasu suurendamist rahunes ta maha.

Mida saates "Selgeltnägijate tuleproov" osalemine teile andis ning kas kahetsete ka, et saatesse läksite?

Saates osalemine andis mulle seda, et sain kinnitust sellele, kuidas seal saates Nähtamatul ehk Vaimsel ehk paratasandil asjad käivad. See on minu isiklik kogemus ja seda räägin ainult lähedastele inimestele.

Millised on olnud vastukajad või järelkajad seoses saates osalemisega?

Tuntust on juurde tulnud.

Lisaks uurime Raulilt saates veel paljusid asju

Olete end tutvustanud kui voodoo-nõida. Tavaettekujutuses seostub voodoo nõelade torkamisega nuku sisse ja voodoo-nõid on väga hirmus tegelane, kelle teelt tuleb eemale hoida. Mida voodoo-nõid tegelikult teeb? Korraldate te maagilisi rituaale või ohverdusi, suhtlete vaimudega?

Ja kuidas see nukutöö päriselt käib? Mis atribuutikat veel kasutate?

Kuidas te voodoo juurde jõudsite? Miks just see? Mis vahet on voodoo'l ja tavalisel nõidumisel?

Voodoo öeldakse olevat terve religioon. Kes on voodoo jumalad? Mis tähtpäevi tähistate?

Paljudele tundub, et voodoo kuulub ikkagi sellesse aega, kui inimestele eriti haridust ei antud ja siis sai neile igasugu kahtlast udu ajada. Mis koht on  voodoo'l tänapäeva maailmas?

Kas tegelete ka musta maagiaga? Kas te ei arva, et enda voodoo-nõiaks nimetamisega peletate inimesi hoopis eemale?

Olete rääkinud hingejuppidega kauplemisest. Mida hingejuppide eest osta saab? Ja kelle käest? Ja kuidas?

Tegelete veel igasugu põnevate asjadega – teete voodoo-õlisid, kummitusvett, ennustate, viite inimesi rännakule, aitate neil väelooma leida. Rääkige neist asjadest pisut lähemalt. 

Rääkige meile mingitest hästi põnevatest juhtumitest või kogemustest seoses oma nõiatööga.

Lisaks lubas Raul saatesse kaasa võta ka voodooks vajalikku atribuutikat. Jääme põnevusga ootama!

Vaata saadet neljapäeval kell 18 Õhtulehe veebis ja Facebookis!