Soome presidendipaar augustis 2017. Oktoobris teatas Niinistö, et tulekul on nende esimene ühine laps, keda on aastaid oodatud. Foto: TT NEWS AGENCY
Ohtuleht.ee 6. veebruar 2018 17:14
Reedel poja isaks saanud Soome president Sauli Niinistö (69) kommenteeris ajakirjanikele pisipere lisandumist, kuid talle omase diskreetsusega keeldus beebi pikkust ja kehakaalu ütlemast. 

Niinistö abikaasa Jenni Haukio (40) tõi reede õhtul ilmale pisipoja, kes on tema ja presidendi esimene ühine laps. Niinistöl on esimesest abielust kaks täiskasvanud poega ning ta on juba vanaisa.

Päeva pärast isa teistkordset ametisse vannutamist sündinud beebi pääses koos emaga esmaspäeva pärastlõunal koju. Teisipäeval astus president üles Eduskuntas. Mõistagi uudishimutses meedia vastse ilmakodaniku teemal.

"Soomes sünnib aastas umbes 50 000 last," ütles Niinistö. "Oleme vabariik ja see tähendab muuhulgas, et kõik lapsed on ühtviisi tähtsad. Ma ei näe siin mingit erinevust."

Ilta-Sanomat küsis, kuidas sujus esimene öö beebi seltsis.

"Väga hästi," nentis president.

Küsimuse peale, kas tal on tulnud juba mähkmeid vahetada, vastas Niinistö: "Jaa, kohe algusest peale."

Lapse strateegilisi mõõte keeldus Niinistö paljastamast. 

"Poiss on selline tubli keskmine," poetas ta vaid. 

Fotot kauaoodatud beebist ei plaani presidendipaar esialgu avaldada.

"Mingeid erilisi pildistamisi pole korraldatud," ütles Niinistö. "Minu ning ka Jenni harras soov on, et temasse, see tähendab beebisse, suhtutaks nagu ühesse Soomes sündivast 50 000-st beebist."

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

memm 8. veebruar 2018 16:02
kas sa ei ole omaga rahul oled kibestunud nüüd on sul kindlsti hea olla said ju midagi südame päält kibetust vähemaks jumal kaitsku sind
Paula 7. veebruar 2018 00:18
Presidendipaaril väga õige suhtumine.Tagasihoidlikus kaunistab inimest.President ei tähtsusta beebi sündi üle.Ei pea ennast oma rahvast paremaks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS