Inimesed

Rändnäitus ja koguteos „Eesti läbi 100 silmapaari” sai Eesti Rahva Muuseumis sappa hüüumärgi

Toomas Volkmann: „Ma poleks eales arvanud, et sellist projekti teen ja pildistan sadat inimest!” (5)

Aigi Viira, 4. veebruar 2018 13:27
ALGUS JA OTS: Projekti „Eesti läbi 100 silmapaari” noorim portreteeritav Jako saab vabariigi aastapäeval üheaastaseks. Tal on au istuda vanima portreteeritava Linda süles. Kolm päeva enne vabariigi sünnipäeva täitub Lindal 100. eluaasta. Oma modelle seirab helgel pilgul fotograaf Toomas Volkmann.Foto: Aldo Luud
„Oh, ma olen küll väga väsinud, aga mulle väga see näitus meeldib, olen väga rahul ” õhkab 99-aastane Linda Erika Kääramees, näituse- ja raamatuprojekti „Eesti läbi 100 silmapaari” kõige vanem portreteeritav. Ta on sündinud samal ajal kui Eesti Vabariik, 1918. aastal. Kolm päeva enne vabariigi sünnipäeva. „Ning mulle meeldis ka pildistamine Toomas Volkmanniga! Ta tegi minust nii palju pilte, et ma ei tea kohe, miks ta neid nii palju tegi!”

Proua Linda pildis, mis 100 teise seas Eesti Rahva Muuseumi näitusesaalis ripub, on iga sentimeeter täis ehedat elujõudu. „Naerata ja naera südamest,” on elustiil, mida särtsakas daam on järjekindalt hoidnud. Tema portreegi naeratab. Kuis teisiti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.08.2018
Moefotograaf Toomas Volkmann: „Inimesed ei taju tänapäeval enam erinevaid kümnendeid, sest moepööris on läinud kiireks. Eriti 2000ndail.”
08.01.2018
ÜLESKUTSE TÖÖANDJATELE: kinkige EV100 puhul töötajatele 23. veebruaril vaba päev!