Inimesed

1965. aastal abiellunud filminäitlejannast ja olümpiavõitja Ants Antsonist said hoobilt Eesti Beckhamid, keda ammulisui imetleti

Eve Kivi abielust spordisangar Ants Antsoniga: „Võimalik, et kaht kuulsat inimest tõmbas teineteise poole.” (190)

Aigi Viira, 3. veebruar 2018 00:01
1965. AASTA ESIPAAR: Brünett olümpiaheeros Ants Antson ja blond filminäitlejanna Eve Kivi kohtusid fotosessioonil ning pidasid aasta hiljem tagasihoidlikke pulmi. Kahjuks jagus Eesti Beckhamitel kooselu vaid 1969. aastani.Foto: Erakogu

1964. aasta kevad. Venemaalt saabus Tallinna fotomeeskond, et pildistada Innsbrucki olümpiavõitjat Ants Antsonit. Sportlasest üksi jäi kunstpiltnikele väheks. Vaja oli lisada glamuuri ja ilu ehk tuli leida blond ja tuntud kaunitar. Väljavalituks osutus filminäitlejanna Eve Kivi. Alus Eesti Beckhamite sünnile pandi just tolle fotosessiooniga.

Tegelikult tuiskas Antson toona mööda Tallinna ringi Eve kolleegi Ada Lundveri seltsis, kuid pildistamispäeval polnud teda kuskilt võtta. „Ei mina tea, kus Ada ringi lehvis,” naerab Eve, kes oli selleks ajaks mänginud enam kui kümnes filmis. „Mina tõesti ei tea, miks mind välja valiti, aga küllap vastasin ma siis neile tingimustele, et „olgu blond ja tuntud“.” Antsonit Eve ei tundnud, teadis aga küll. Kes siis olümpiasangarit ei teadnud? Kiiruisutamisest polnud näitlejannal aimugi, kuid uisuväljakuil oli ta tritsutanud poognaid teha küll.

„Jah, kui venelastel oli vaja Balti blondiiniga pilti teha, polnud Lundver kodus ja keegi tuli Eve peale,“ lisab Antson elulooraamatus „Ants Antson. Jäämurdja”, miks pidulik fotosessioon Kivi ja tema kaugsõidukaptenist abikaasa Viktori Tina tänava koju sisse sadas. Viktor oli tol saatusliku kohtumise päeval merel. „Antson lõhkuski meie abielu!” resümeerib Eve kerge naeratuse saatel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.05.2018
Andres Maimik Eve Kivist: diivaga koos töötamine on suur au, teisalt suur nuhtlus
21.04.2018
Filmidiiva Eve Kivi: „Eestis öeldakse, et minu filmikarjääri pikkus ongi vaid kolm minutit nunn Ursulat „Viimses reliikvias””
12.11.2016
Ants Antsoni olümpiakuld särab nüüdsest kõigi huviliste pilgu all
06.04.2016
Tallinna linn soetas 40 000 euro eest Ants Antsoni kuldmedali!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee