Film

Gary Oldman istus Churchilli kehastamiseks üle 200 tunni grimmitoolis (2)

Triin Tael, 3. veebruar 2018 00:01
GRIMMIKUNSTNIKE MEISTRITEOS: Briti näitleja Gary Oldman on Winston Churchillina täiesti äratuntamatu. Foto: Outnow.ch

Esialgsed katsed Gary Oldmanist Winston Churchill teha olid katastroofilised. „Otsekui oleks Oldmani ja Churchilli armuloost laps sündinud. Ja see laps oli kole!“ tunnistas näitleja Hollywood Reporterile. Kuid Jaapani päritolu grimmivõlur Kazuhiro Tsuji tegi silikooni, vahu ja lükraga imet. Imet tegi (nikotiinimürgistust trotsides) ka Gary, kes tänavuselt Oscarite jagamiselt vaevalt et kuldmehikeseta lahkub. 

Joe Wrighti („Uhkus ja eelarvamus“, „Anna Karenina“) linateoses „Süngeim tund“ seisab värskelt peaministriks määratud Winston Churchill ränga valiku ees: kas pidada natsi-Saksamaaga läbirääkimisi või viia oma rahvas Adolf Hitleri vastu sõtta.

„See on raskeim töö, mis ma näitlejana teinud olen,“ pihtis Gary Oldman (59) novembrikuise esilinastuse järel Vanity Fairile. „Hirm tuli peale. Mõnel päeval mõtlesin: „Mis jama ma endale küll kaela tõmmanud olen?““ Oldman toonitab, et ahastusse ei ajanud teda üksnes rolli füüsiline pool, vaid Churchilli ikoonistaatus. „Kartsin tõepoolest. Aga kui hakkasin selgusele jõudma, mis mehega oli tegu, tundsin sellest kõigest tohutut mõnu.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.03.2018
SUUR OSCARI FAKTISADU: pikim kõne, hirmsaim õnnetus, rekordid ja suurimad skandaalid!
23.01.2018
VIDEO | Timo Dieneri ennustused: parima filmi Oscar läheb...
23.01.2018
Viska pilk peale: need on värsked Oscari nominendid!
08.01.2018
Päeval tukastamine, heategevus ja vara ärkamine: kuidas edukad vaba ajaga ümber käivad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee