Inimesed

Esmakordselt Eestis: jazzfestival Nawlins toob Tallinnasse oma ala tipud 

Anu Saagim, 31. jaanuar 2018 07:58
Everette Harp
Kevad toob Tallinna jazzituuled: neli live-kontserti, neli maailmaklassi jazzmuusikut koos tipptasemel saatebändiga.

Esmakordselt saab 5. ja 6. aprillil Nordea Kontserdimaja laval näha jazzimaailma tippartiste, kes elavad ja hingavad jazzirütmis. Ameerikast, Inglismaalt ja Jaapanist toovad kuumad rütmid eesti muusikanautlejateni Everette Harp, Peter White, Paul Taylor ja  Keiko Matsui.

Nordea Kontserdimaja muudetakse new-orleansilikuks jazzimekaks, sest just N'awlinsiks kutsuvad seda jazzilembelist  linna  hellitavalt  sealsed jazziartistid.

5. aprillil astuvad üles Everette Harp ja  Peter White ning 6. aprillil on lava  Paul Taylori ja  Keiko Matsui päralt.

Everette Harp on Ameerikast pärit saksofonist, kelle stiilideks on jazz, blues ja gospel ning kes on tänaseks kaasalöönud enamal kui 25-l kuld, platinum ja multi-platinum plaadil. Ta hakkas  saksofoni mängima juba 4-aastaselt. Everette on üks kaasaegse jazzi maailma tipp-saksofoniste.

Inglismaalt pärit ja paljude auhindadega pärjatud smooth-jazzi ja jazz-fusioni kitarrist Peter White on eelkõige tuntud tänu 20-aastasele koostööle Al Stewartiga. Peter White´il on anne mängida väga erinevaid stiile erinevate instrumentidega. Näiteks Al Stewartiga mängis Peter White nii klaverit kui kitarri. Lisaks mängib ta klaverit ja akordionit.  White’i enda kirjutatud albumi “Caravan of Dreams” müüdi üle 300 000 koopia.

Ameerika smooth-jazzi saksofonist Paul Taylor on oma karjääri algusest saadik hoidnud enda mahedat, kuid samas rütmilist ning elavat muusikastiili, töötades koos erinevate tipp urban jazzi ja R&B muusikutega.


Kontsertide piletid on müügil Piletilevis

Samal teemal

29.00.2018
GALERII | Pidu erilise vaatemänguga – Le Grande Spektaakel Lounge Deja Vu's
29.00.2018
Kalle Sepp andis välja uue loo ja suundub Mikk Tammepõlluga Eesti tuurile
27.00.2018
KUUM PEOGALERII | Klubis Teater avati väravad hurmavasse salaaeda
26.00.2018
ÕL VIDEO | Aropi mänedžer: Kersti, palun kutsu meid presidendi vastuvõtule, me väga tahaksime tulla!