Inimesed

KÄRT KROSS: "Mida vanemaks saan, seda rohkem tahan olla lihtsalt õnnelik. Ambitsioonid jäävad noorusaega. Ma ei viitsiks enam olla 20aastane." (17)

Jaanus Kulli, 27. jaanuar 2018 00:01
Kärt KrossFoto: Robin Roots

Väike Kärt sai baleriinisussid jalga juba esimeses klassis, kuid kribust tüdrukust, nagu ta ise enda kohta ütleb, baleriini siiski ei saanud. Keskkooli lõpuklassides ilmus ta korraga ekraanile mitmes Eesti mängufilmis, kuid paberitega näitlejat ei saanud Kärdist samuti. „Sünnitage enne laps ära ja siis tulge katsetele,“ soovitas Merle Karusoo, kui Kärt rasedana teist korda lavakasse proovis astuda. Elu astus kunstitegemisele vahele ning pere ja lapsed Maria (29), Jakob (21) ja Emilia (10) on Kärdile olnud alati tähtsamad kui film või teater.

Juba esimeses klassis sai sinust baleriin ning keskkoolis jõudsid veel mitmesse mängufilmi. Nii et kõikide väikeste tüdrukute unistused olid sul varakult täidetud?

Baleriin on ehk liiga suurelt ja palju öeldud. Käisin 46. keskkoolis, seal juhendas õpetaja Svetlana Järvi balletitruppi Pähklipureja, kus ma käisin terve kooliaja, pluss veel ühe aasta pärast lõpetamist. Meil oli tohutult esinemisi, igal aastal astusime suure kavaga üles ning käisime esinemas kõikvõimalikel tantsufestivalidel ka väljaspool Eestit, kuni Gruusiani välja. Nii et mu esimesed lavakogemused olid ikka pigem tantsutüdruku omad. Sõna baleriin kõlaks selles kontekstis liiga uhkelt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.06.2018
Kärt Kross-Merilo: „Aurukatla“ armustseen oli erakordselt puine, ei mingit sensuaalsust!“
21.11.2014
Kärt Kross: minu abielu oli viljakas ajajärk
02.02.2007
Kärt Kross saab taas emaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee