Inimesed

Heath Ledgeri surmast täitub täna 10 aastat 

Ohtuleht.ee, 22. jaanuar 2018 08:40
Heath LedgerFoto: ARND WIEGMANN
Hollywoodi superstaari Heath Ledgeri massööri ootas 22. jaanuaril 2007 ees hirmuäratav vaatepilt. Laial kaheinimesevoodil lamas 28aastase näitleja ihualasti surnukeha.

Massöör oli tulnud Ledgeri New Yorgi üürikorterisse kokkulepitud seansile. Majapidajanna lasi ta Soho linnaosas oleva lukskorteri korrusele, kus asus Ledgeri magamistuba, meenutab Ilta-Sanomat. Mõlemad koputasid uksele, kuid staar ei tulnud seda avama. Kui majapidajanna ukse viimaks oma võtmega avas, ootas neid kohutav vaatepilt. Hinnatud näitleja lebas elutuna voodis, voodi kõrval öölaual olid mitmed tabletipurgid.

Samal teemal

Majapidajannal ei õnnestunud Ledgerit elule toibutada. Kohale kutsutud kiirabi tunnistas näitleja surnuks. 

Kaks nädalat hiljem teatati avalikkusele, et Ledger oli kogemata saanud üledoosi kangetest retseptiravimitest, mida talle oli välja kirjutatud unetuse, ärevuse, valu ja külmetuse raviks. Näitleja tütar Matilda oli isa surma ajal vaid kaheaastane. Tütre ema, näitlejanna Michelle Williamsiga, Ledger enam koos ei elanud.

Austraalia päritolu Heath, kes oli Hollywoodis debüteerinud 1999 filmiga "10 põhjust sind vihata", oli tõusnud oma põlvkonna üheks erilisemaks näitlejaks. 2005. aasta "Brokebacki mäes" homoseksuaalset kauboid kehastades pälvis Heath nii Oscari, Kuldgloobuse kui ka Bafta nominatsiooni.

Enne surma oli Ledger valmis saanud filmi "Pimeduse rüütel", kus ta kehastas Jokkerit. Rolli eest määrati talle postuumselt nii Kuldgloobus kui ka Oscar. 

Samal teemal

04.03.2019
KURB AASTAPÄEV: Heath Ledger saanuks täna 40
28.06.2018
Heath Ledgeri tütre ema Michelle Williams abiellus leskmehega
23.00.2018
Naomi Watts mälestas oma kunagist kallimat Heath Ledgerit liigutava sõnavõtuga
20.00.2018
Michelle Williams on salaja kihlunud?