Inimesed

Taska lubab teha Bornhöhe „Tasujast“ lustliku muusikafilmi  (17)

Jaanus Kulli, 16. jaanuar 2018 15:58
Režissöör Jaak KilmiFoto: Jörgen Norkroos
„Kui me hakkame rääkima oma ajaloost, läheb pilt alati kuidagi halliks ja kannatajalikuks. Aga oleme ju laulu- ja muusikarahvas, meile meeldib televisioonist muusikasaateid vaadata ja oleme uhked oma laulupidude üle. Samas – pehmelt öeldes napib filmides muusikat,“ selgitab filmiprodutsent Kristian Taska, miks ta kavatseb Eduard Bornhöhe romaani „Tasuja“ ekraanile tuua meeleoluka muusikafilmina. „Mujal maailmas tehakse ju muusikafilme päris hoogsalt ja edukalt,“ ütleb Taska. Filmile lubas muusika kirjutada Jarek Kasar ja lavastaja on Jaak Kilmi.

Kes aga hakkaks kahe aasta pärast ekraanile plaanitavas „Tasujas“ mängima legendaarset peategelast Jaanust? „See pole veel kindel,“ kinnitab Kristian Taska. „Kuidas ma saakski nimetada peategelase kehastajat, kui Martin Algus hakkab filmi stsenaariumi alles veebruaris kirjutama? Enne tuleb ikka lugu paika saada ning alles siis tekivad režissööril täpsed mõtted, keda ta ühes või teises rollis näeb.“

Produtsent Kristian Taska Foto: TEET MALSROOS

Samuti on Taska Film OÜ-l plaanis ekraniseerida Indrek Hargla kultusromaanideks tõusnud kaks teost, mille tööpeakirjad on „Apteeker Melchior“ ja „Apteeker Melchior 2“. Nende režissööriks saab Elmo Nüganen. „Oleme Hargla ja Nüganeniga juba korduvalt koos istunud ning lood on vähemalt paberil hooga töös.“ Taska sõnul oleks aga kõiki kolme eelnimetatud filmi ilma riigipoolse toetuseta väga keeruline välja tuua. „Selliseid ajaloolisi filme alla miljoni euro ei tee,“ ütleb ta.

Režissöör Jaak Kilmi Foto: Jörgen Norkroos

Põhjus, miks Taska näeb Hargla teoste lavastajana just Nüganeni, on inimlik mõõde. „Mulle meeldib Elmo tema professionaalsuse kõrval väga ka inimesena,“ tunnistab ta. „Samuti on ta minu meelest erakordselt hea lavastaja, ja seda just näitlejate osas. Usun, et operaatorid saavad ilusa pildiga ka ise hakkama, aga töö näitlejatega on ehk kõige tähtsam asi, mille lavastaja peaks oma oskustega ekraanile tooma. Arvestades seda, et olen Elmoga teinud filmid „Nimed marmortahvlil“ ja „1944“, peaks olema selge, miks ma tahan temaga koostööd jätkata.“

Kui filmide rahaasjad saab korda, peaks „Tasuja“ ja „Apteeker Melchior“ jõudma ekraanile 2020. aastal, „Apteeker Melchior 2“ aga 2021. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee