Film

Dokumentalist Eret Kuuse ja tema sõprade lühifilm „Reich of Dead“ valmib tänu korrusmaja keldrile ja jahugrimmile

Natsizombid ja surnute Reich ehk kuidas teha filmi nulleelarvega (12)

Henry Linnard, 13. jaanuar 2018 00:01
EFEKTNE GRIMM: „Grimmiks kasutasin käepäraseid vahendeid, mis mul kodus olid, nagu jahu, manna ja hapukoor. Vaja läks ka punast toiduvärvi,“ räägib Eret Kuusk oma natsizombifilmi telgitagustest.Foto: Erakogu

„On legend, et natsid on elus ja zombistunud – kaks halba asja koos,” avab valmimisjärgus lühifilmi „Reich of Dead“ tagamaad selle produtsent Eret Kuusk (pildil). Et zombifilmid on omaette õudusžanr, teab vast igaüks, aga Ereti sõnul on ka natsizombifilm žanr omaette. See liigituvat tragikomöödia alla ja Eestis polegi seda varem tehtud.

„Üks hea zombinatside film on „Dead Snow“,“ toob režissööriharidusega Eret näiteks. Natsizombifilmil, mis hetkel tema tootmisel valmimas, on aga üks konks. Seda tehakse sisuliselt nulleelarvega.

„See annab vabaduse ja nii saab filmitegemisest puhas fun!“ põhjendab ta. Kui pole raha, pole ka piiranguid ning ennast saab oma äranägemise järgi välja elada. Kuigi filmi teeb Eret sõpradest koosneva pundiga täie tõsidusega, ei ole ta nördinud, kui midagi peaks viltu vedama.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee