Inimesed

Poolesaja eluaasta jooksul on rahutu hingega näitleja ette võtnud asju, millest enamik inimesi ei võtaks unistadagi

Näitleja Tarmo Männard: „Kuldses keskeas ostsin mootorratta, et end maanteel täpiks tõmmata.” (1)

Aigi Viira, 11. jaanuar 2018 00:01
SEIKLEJAHING: NUKU näitleja Tarmo Männardi elu pole kunagi igavana paistnud. Isegi tema tööelu mitte. Enne nukkudega mängimist on ta olnud aknapesija, Tallinnfilmi mehaanik, sõdurist seatalitaja Nõukogude armees ja näitleja Tallinna Linnateatris.Foto: JAANA SÜLD/NUKU
„Nooremana kõndisin palju jalgsi,” meenutab NUKU näitleja Tarmo Männard (50), keda teatakse kui hullumeelset rändurit ja tegutsejat. „15aastasena läksin Tallinnast jalgsi Antslasse, vanaema juurde. Teekond oli 250 kilomeetrit. Tookord kaasas olnud koolivend läks Võrtsjärveni jõudes bussile ja sõitis Tallinna tagasi. Minul oli kahe jala peale kokku 30 villi, aga jõudsin kohale!”

Toonane rännak, aastal 1983, ei jäänud matka- ja alpinismihullust, ning purjetamis- ja sukeldumishuvilisest Tarmole viimaseks. „Enne armeeteenistust tahtsin end veel korra tunda vabana ja kõndisin jalgsi Pärnust Riiga,” jutustab ta. „Kaasa tulnud klassiõde muutus piiri lähenedes aina mornimaks. Ainaži piiripunkti juures, lõunapausil, saatis ta käes olnud võileiva laias kaares põõsasse, röögatas: „Kurat, kurk ei ole kah mõru!”, istus bussile ja sõitis koju tagasi. Läksin siis üksi lõpuni.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.03.2014
"Nukunäitlejate käed on tugevad! Nublu nukk, mida juhid kahe käega, on väga raske!"
03.10.2012
Tarmo Männardi keeleõpe: "Kuulasin ja kuulasin ja kuulasin –kümneid ja sadu kordi."
23.07.2012
Tarmo Männard: ma pole prügikorjaja mitte üksnes laval, vaid ka elus
02.12.2011
Tarmo Männard tembutab Karlssonina nukuteatris