Inimesed

Täna 70. sünnipäeva tähistav dirigent ja õpetaja Lydia Rahula on plaane ja tegutsemislusti täis

Lydia Rahula: vanadust ma veel ei karda, aga see aeg võib tulla (16)

Keit Paju, 9. jaanuar 2018 00:01
SÄRAV JA ELURÕÕMUS: „Lapsi ja vanemaid peab armastama, siis oled saanud hingetoitu ja see hoiab vormis ilma dieedita,“ avaldab täna 70aastaseks saanud koorijuht Lydia Rahula oma ilu saladuse.Foto: Robin Roots

„Tegelikult on juubelid 50 ja 100,“ räägib kärtspunase peaga Lydia Rahula 70. sünnipäeva eel. „Sünnipäevad toovad rõõmu ja sära silmadesse. Koolis töötades on iga sünnipäev eriti  kaunis, sest siis tulevad lapsed, kes võtavad ise laulu üles. Sellised hetked võtavad silmad veekalkvele.“ Naise sõnul mõjuvad sünnipäevad talle alati rahustavalt ja toovad rõõmu.

Koorijuhtimine, Tallinna 21. koolis õpetamine, pidev enesearendamine ja -koolitamine – isegi tänapäeva noored ei ole niivõrd tegusad kui meie praeguse aja tuntuim koorijuht Lydia Rahula. Ta on olnud tegus ja sportlik naine kogu elu ning juba noorena oli tal selge siht ja eesmärk. Samas vaimus on naine üles kasvatanud ka oma lapsed, Teve (45) ja Tomi (41) Rahula. Lapselapsi on Lydial neli: Teve lapsed Terke ja Rhe ning Tomi lapsed Agathe Vega ja Rubi.

Rahula elus on mitu rolli – dirigendi, õpetaja, ema, vanaema, abikaasa ja naise roll. Nüüd on paslik korraks peatuda, sündmusterohkele elule tagasi vaadata ning meenutada, mis kõik on 70 aasta jooksul juhtunud.

Kuidas emaks saamine teid muutis?

Olin tütre sünni ajal 24- ja poja sünni ajal 28aastane. Selleks ajaks olid mul koolid käidud, esimesed töökogemused saadud ja ka seltsielu piisavalt nähtud-elatud. Arvan, et olin kooritöö kõrvalt laste hoidmisele-kasvatamisele pühendunud ema. Päriselt kah! Ma ei märganud, et mu elus oleks midagi nii oluliselt muutunud, et vääriks siin äramärkimist. Olin endiselt tegutsemis- ja rännuhimuline. Sõitsime pere ja oma Žiguliga Gruusiasse, Armeeniasse, Krimmi, Moskvasse, Prahasse ja mujalegi. Kõik „Entel-Tenteli“ kassetid said teel ribadeks kuulatud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.04.2018
TOMI RAHULA: mulle meeldib mõte, et alati tuleb püüda oma partneri jaoks veidi parem olla
07.01.2018
Koorijuht Lydia Rahula: kui lapsi maast madalast ei õpetaks, siis ei oleks ju laulupidu!
26.12.2017
SÜNNID 2017 | Milliste Eesti kuulsuste pere sai tänavu täiendust?
09.12.2017
Lydia Rahula: Kuno tundis muret meestelaulu järelkasvu pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee