Inimesed

OPRAH' VÕIMAS KÕNE: „Ahistajad, teie lips on läbi!“ (81)

Triin Tael, 9. jaanuar 2018 00:01
TULEVANE PRESIDENT? Oprah Winfrey Kuldgloobuste sõnavõtt läks ajalukku ühe võimsama kõnena, mida Ameerikas on eales peetud. Nii võimsana, et tekkis lootus – telemogul kukutab Donald Trumpi.Foto: Reuters/Scanpix
Pühapäevaõhtune Kuldgloobuste gala läks ajalukku tseremooniana, kus naised kandsid solidaarsusest ahistamisohvritega musta leinarüüd – mis sest, et maailma glamuurseimate moemajade seksikate õhtutualettide kujul. Elutöö preemia pälvinud Oprah Winfrey võidukõne oli aga niivõrd vägev, et paljud, teiste seas näiteks superstaar Meryl Streep, avaldasid lootust, et temast saab järgmine Ühendriikide president.

Hollywoodi välisajakirjanike assotsiatsioon jagas Kuldgloobusi juba 75. korda. Õhtu hiilgavaim triumf sai osaks tõsielulisele draamale „Kolm reklaamtahvlit linna servas“ („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“) leinavast emast, kes hakkab väikelinna politseile peale käima, et tema tütre mõrva uuritaks. Ema osatäitja Frances McDorman pälvis draamakategoorias parima naisnäitleja Kuldgloobuse, ühtlasi võitis film parima stsenaariumi ja meeskõrvalosatäitja tiitli. Komöödiažanris läks peaauhind näitlejanna Greta Gerwigi lavastajadebüüdile „Lady Bird“, mis veebikülje Rotten Tomatoes arvustuste põhjal on kõigi aegade parim film. Auhinna sai ka peaosatäitja Saoirse Ronan.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.02.2018
ISEGI MOŠEES: mosleminaisedki võitlevad ahistajate vastu
26.01.2018
Hollywoodi kaunitaril Reese Witherspoonil on kolm jalga?!
25.01.2018
Oprah Winfreyt presidendiamet ei huvita
25.01.2018
VIDEO | Oprah Winfrey õpetab koerakakat ära koristama!