Inimesed

Urmas Oti pussitamise lugu: mis toimus Meriväljale pargitud Mercedeses? (112)

LP, 6. jaanuar 2018 11:16
Urmas OttFoto: ARNO SAAR
Teletäht Urmas Ott elas 1999. aasta 1. aprillil üle jõhkra rünnaku, mis tänapäevaste standardite järgi võttes pidanuks päädima põhjaliku uurimisega, kuni kurjategija on tabatud ja ühiskond rahustatud. 

Politsei kuulis kaela, jalgadesse ja kätesse kokku seitse noahaava saanud teleajakirjaniku ründamisest Mustamäe haigla kaudu, kuhu Ott 1. aprilli öösel pärast rünnakut ise oma Mercedesega sõitis.

Samal teemal

Teletäht ei soovinud nimelt sugugi politseile avaldust kirjutada, ta justnagu ei tahtnudki, et teda rünnanud isik(ud) leitaks ja karistada saaks(id) ning olevat politseinikele öelnud, et küllap on noil tähtsamatki teha kui tema ründamist uurida.

Pisut jutukamaks muutus Ott alles mõne nädala pärast venekeelse meediaväljaandega Moskovskij Komsomolets millele ta rääkis, et olevat 1. aprillil veidi pärast südaööd Merivälja ja Pirita vahelises autoparklas Tallinna siluetti imetlenud, kui tema juurde astus vene keelt rääkiv noormees, kes ütles, et Oti autol olevat kumm tühi.

„Kui sa mu tapad või mu auto röövid, saadakse sind kiiresti kätte. Siis ta arvatavasti otsustas, et olen tähtis tegelane, ja põgenes,” ütles teletäht teda omavalmistatud terariistaga ründajale.

Refereeritud artikli täistekst LPs

ETV näitas 1. jaanuari õhtul Vahur Kersna mastaapset teledokumentaali Eesti läbi aegade säravaima, vastuolulisema ja edukaima telereporteri Urmas Oti elust, loomingust ning saatusest.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee