Inimesed

MATI TALVIKUL TÄITUS 50 AASTAT ETVs – vaid kangelane suudab telemaja olelusvõitluses nii pikki aastaid ellu jääda! (64)

Jaanus Kulli, 6. jaanuar 2018 00:01
TELELEGEND: Paljud Mati Talviku vanused kolleegid on tema kõrvalt läinud: kes mujale tööle, enamik aga taevasse. Kuigi ka Mati ei saa tervisega hoobelda – sestap ei sõida ta enam autoga –, ei anna ta endale jätkuvalt armu. Ees ootab „Ajavagude“ uus hooaeg.Foto: Robin Roots

Mati Talvik (75) on töötanud 50 aastat Eesti Televisioonis. Nõukaajal, mil ta oma karjääri alustas, olid telemaja märksõnadeks tsensuur, stress ja kolleegide kadedus. Tsensuur on praeguseks kadunud, kuid kadedus on jäänud. Edevuseta ja kaamerahirmuga seal pikka pidu pole. Sellises majas jääb ellu üksnes tõeline kangelane. Saatejuht, kes suudab ETVs püsida pool sajandit pidevalt pildil, väärib legendi staatust.

Kolmapäeva, 3. jaanuari pärastlõuna. Elegantses hallis ülikonnas Mati Talvik kisub Faehlmanni tänaval uue telemaja ees suitsu. Äsja on teda tööjuubeli puhul käinud õnnitlemas rahvusringhäälingu juhtkond. Tordiga.

Sõidame üles Mati kabinetti kolmandale korrusele. Liftiga, mis näeb välja sama väsinud kui Mati helvematel päevadel aastaid tagasi, kui ta haiglasse kukkus. Aga lift sõidab ja Mati jätkab visalt oma „Ajavagudega“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.01.2018
ÕL GALERII | Mati Talviku juhitud „Ajavaod“ pärjati välisministeeriumi kultuuripreemiaga
06.01.2018
Urmas Oti pussitamise lugu: mis toimus Meriväljale pargitud Mercedeses?
03.01.2018
50 AASTAT ETV-s: kuidas ja miks sai noorest Mati Talvikust teletäht?
12.04.2017
"Mati häbelikus naeratuses on midagi vastupandamatut."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee