Inimesed

Need, kes arvavad, et nutilapsed ei tea keksust, mädamunast ja uka-ukast midagi, on pimedusega löödud!

VIDEOD | Kas arvutisõltlaste põlvkond oskab midagi ka päriselt mängida? (4)

Aigi Viira | Video: Aldo Luud, 5. jaanuar 2018, 21:04
AKTSIOONIS: „Silmapilgutamine” on Puhja kooli 6. klassi õpilaste seas ülipopulaarne mäng. Ilma paariliseta Markus (paremal) püüab oma toolile meelitada Steni.Foto: Aldo Luud
Kui veel paar-kolmkümmend aastat tagasi täitusid koolimajad vahetunni ajal rõõmsalt kilkavate ja kulli mängivate rüblikutega, keda õpetajad üritasid ringiratast jalutama panna, siis tänapäeval peavad pedagoogid välja mõtlema trikke, et vahetunnil koolimajja ja -lastesse vähegi elu sisse tuua, sest valikuvabaduse korral istuks kõik vaikselt oma nutiseadmes. Kas tänapäeva lapsed üldse oskavad mängida teise päris lapsega vanu häid liikumis- ja seltskonnamänge?

Pruugib vaid poetada ettepanek: „Mängiks õige telefonimängu!”, kui Puhja kooli näiteringi lapsed võtavad kui üks mees taskus nutitelefoni ja sätivad end rivvi istuma. Nagu varblased traadil. „Millist?” kostab ootusärev küsimus. Kohmetu hetk. Kui selgub, et jutt käib telefonimängust, mida juba nende vanaemad-vanaemad mängisid, kõlab naer: „Muidugi teame telefonimängu, mängime seda klassiõhtutel!” Nutitelefonid rändavad koolikotti.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

2. jaanuar 2018, 21:11
WHO lisab mängusõltuvuse haiguste nimekirja

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee