Inimesed

TAMPOONIMÜRGISTUSE SAANUD MODELL: „Paari kuu pärast amputeeritakse ka teine jalg.“ (30)

Triin Tael, 3. jaanuar 2018 00:01
KULDSE KUNSTJALAGA MODELL: Tampoonimürgistuse tõttu paremast jalast ilma jäänud Lauren Wasser tänavu novembris modellitööd tegemas.Foto: VIDA PRESS

„Mul on siin üks 24aastane tüdruk, kellel tuleb parem jalg altpoolt põlve amputeerida.“ Haiglapalatis pooloimetuna lamav Lauren Wassermõistis õudusega, et jutt käib temast. Viis aastat tagasi läks menstruatsioonitampooni kasutamine kaunile Ameerika modellile maksma jala. Nüüd tõdeb ta stoiliselt: varsti amputeeritakse teinegi jalg.

Lauren Wasser võis kahe modelli järeltulijana lugeda end geeniloterii võitjaks: kaunis blondiin teenis Los Angeleses raha modellina, tegi sporti ja elas muretut elu. Kuni 2012. aasta oktoobrikuu alguseni. 3. oktoobril tundis ta, et hakkab vist grippi jääma. „Süda oli paha, pea trummeldas valutada,“ meenutab Lauren värskes intervjuus. Ühtlasi olid ameeriklannal päevad, mille puhul ta oli truuks jäänud firma Kotex menstruatsioonitampoonidele. Lauren läks räbalale enesetundele vaatamata restorani sõbranna sünnipäevale, kuid peolised veensid näost kahvatut ja vaevu jalul püsivat modelli, et ta sõidaks kohe koju ja poeks sängi. Unest äratas teda politsei kloppimine uksele ja pimeda spanjeli kõrvulukustav haukumine. Tuba oli koera rooja täis. Laurenil polnud aimugi, kui kaua ta oli niimoodi maganud.

Politsei saabus modelli ema äreva telefonikõne peale – tütar ei võtnud toru. Kui Lauren politsei palvel teises maakonnas operatsioonist kosuva emaga ühendust võttis, küsis too, kas tütar vajab kiirabi. Kuid Lauren tahtis vaid magada. Järgmine päev leidis taas kohale kutsutud politsei okse ja väljaheidetega kaetud neiu silmili toapõrandalt. Ligi 42kraadise palavikuga modell viidi haiglasse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.09.2019
LIIGUTAV LUGU: 9aastane jalaproteesidega tüdruk teeb modellikarjääri
18.01.2018
Mida tähendab tampoonimürgistus ja kuidas seda ära tunda?
16.01.2018
Tampoonimürgistusega modellil amputeeriti teinegi jalg
07.12.2016
Vähi pärast jalast ilma jäänud naine kuulutab kogu maailmale: olen ilus!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee