Inimesed

Avangardist Leonhard Lapin 70! Palju õnne!

PILDID JA VIDEO | Juubilar Leonhard Lapini soovitus naistele: nautige head veini ja seksi! (35)

Anu Saagim, 30. detsember 2017, 19:25
Leonhard Lapini 70. sünnipäev aja näituse Tallinn Art Space galeriis.
Rahvusvaheliselt tunnustatud eesti kunstnik, arhitekt ja luuletaja Leonhard Lapin tähistas reedel, 29. detsembril Tallinn Art Space galeriis oma näituse avamisega 70. juubelit. Palju õnne!

Leonhard Lapini 70. sünnipäev aja näituse Tallinn Art Space galeriis.

Leonhard Lapin on üks sõjajärgse eesti kunsti olulisemaid autoreid

Ta alustas loomist 1960. aastatel, tõustes kiiresti juhtivaks avangardkunstnikuks, aga ka organisaatoriks ja teoreetikuks. Rahvusvahelist tähelepanu äratas tema graafika, eriti seeria, kus ta käsitles inimese ja masina kokkukasvamist.

Leonhard Lapin koos poeg Aleksandri ning Anu ja Reeduga

Samal teemal

Pildil: Leonhard Lapin koos poeg Aleksandri ning Anu ja Reeduga

Seltskondlikult aktiivne naistelemmik ülistas oma sünnipäevapeol eestlannasid ja teatas veendumusega, et kolm kõige ilusamat asja naise juures on seks, armastus ja headus. Igavese nooruse säilitamiseks soovitabki elukogenud mees õrnema soo esindajatel nautida ohtralt head valget veini ja seksi. 

“Suhtun naistesse suure lugupidamisega, kõik on ilusad, fotograafid ja juristid ja oi jumal kui head on arstid!” naljatles kunstnik nooruslikult. Kui naistemehed kurdavad vahel, kuidas naised nende elud ära rikkunud on, siis Leol seda muret ei ole. “Mul on vastupidi,” tunnistas mees ja näitas oma uhket hõbedast kaevõru kalliskividega, mille talle üks austajannadest kinkinud oli.  

Leonhard Lapini 70. sünnipäev aja näituse Tallinn Art Space galeriis. Õnnitlused ja uhke lillebuketi saatis ka president Kersti KaljulaidFoto: Robin Roots

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee