Inimesed

Metsatöllu uus trummar Tõnis Noevere: olin üllatunud, et just mind välja valiti (12)

Katharina Toomemets, 29. detsember 2017, 14:40
UUS METSATÖLL: Tõnis Noeverest sai metalbändi Metsatöll uus trummar. Detsembri algul teatas bänd, et nende teed senise trummari Marko Atsoga lähevad lahku. Foto: Erlend Štaub
„Ma olin väga üllatunud ja minu jaoks oli Atso äraminek juba uskumatu. Muidugi ütlesin ma kohe: jah, olen nõus proovima,“ räägib ansambli Metsatöll uus trummar Tõnis Noevere.

Detsembri alguses rabas Metsatöll oma fänne pommuudisega – teatati, et senine trummar Atso lahkub bändist ja peagi minnakse edasi uue trummariga. Eile sai selgeks, et uueks trummariks on Tõnis Noevere. Tõnis räägib, et Metsatöllu mänedžer helistas talle mõni aeg tagasi ja uuris, kas bändiliige Lauri võiks tema poole pöörduda, et vestelda Metsatöllu uueks trummariks saamise teemal. „Nad olid vist välja valinud kolm kandidaati ja arvasid, et mina oleks hea kandidaat,“ seletab Tõnis. Mees vastas muidugi jaatavalt ja bänd korraldas talle vastuvõtukatsed. „Õppisin nende lood ära ja Lauri helistas lõpuks tagasi, soovis õnne ja ütles, et nad tahavad mind

Samal teemal

Muidugi oli Tõnis pakkumisest üllatunud ja mees tunnistab, et Marko Atso lahkumine oli tema jaoks suur üllatus. „Eesti metalmuusika skeene on üsna õbluke. Ma mängin päris aktiivselt ka Goresoerdis ja eks nad vaatasid, kellel oleks potentsiaali nende lood ära mängida ja kes sobiks ka stiililiselt.“ Tõnisele ei antud ette mingit numbrit, kui palju lugusid ta ära peaks õppima. Katsetele läks mees terve hunniku õpituga ning üheskoos mängiti umbes 8-10 lugu. „Olen Metsatöllu loominguga ka varasemast kursis ja võtsin erineva struktuuriga lugusid erinevatel plaatidelt – et oleks hea gruuviga kiireid lugusid ja ka väga tehnilisi lugusid, et näidata, kas ma mängin kiirema otsa ka tehniliselt ära,“ ütleb ta. Lisaks said valitud mõned tuntumad Metsatöllu lood, mida rahvas alati kuulda tahab.

Katsetele minekuga oli üsna kiire, sest bändil oli uue aasta kontsertideks vaja ära osta lennupiletid ja nii jäi Tõnisel õppimiseks umbes 5-6 päeva. „Õppisin iga päev ja korralikult. Atso on alati olnud omanäolise mängustiiliga trummar,“ ütleb ta ja lisab, et Metsatöllu mõned lood on päris kindlasti sellised, mida ei tohi nii-öelda ära solkida, seega oli repertuaaris asju, mille Tõnis pidi ära õppima täpselt nii, nagu eelmine trummar need sisse on mänginud. „Atso teeb trummipartiid piisavalt keeruliselt ja mõne loo puhul võttis ikka mitu päeva süvenemist ja loo lahti kirjutamist. Alguses trummide taga tööd polnudki ja said alles teisel päeval aru, mida mängima peab,“ muigab ta.

Tõnis ütleb, et külma kõhuga ta Eesti metalmuusika lipulaevaga liitumist kindlasti ei võta. „Kui olin 14-15aastane, ei unistanud ma, et minust saab pillimees või kontserdikorraldaja. Ma ikka arvasin, et minust saab bändimees,“ muigab ta. Praegu veab Tõnis rokiklubi Tapper ning tal on ka oma kontserdiagentuur, mis suuri artiste Eestisse toob. „Täitsin oma unistuse saada metaltrummariks ja uus aasta toobki sellised tuuled, et hakkan täiskohaga Metsatöllus mängima.“

Et Metsatöll käib palju ka välismaal tuuritamas, läheb Tõnise fookus muidugi sellele bändile. „Goresoerd ei ole ilmselt suveni minu jaoks mingi segav faktor. Suvi on Metsatöllu jaoks aga alati pöörane olnud ja siis on teise bändi tegemine tõenäoliselt välistatud.“ Teised bändikaaslased võtsid uudise vastu üsna hästi, kuid Noevere tunnistab, et eks nad on ikka mures ka. „Suvel on tuurielu päris palju ja Goresoerd jääb sellest ilmselt välja. Samas ei taha ma bändile ka karuteenet tea ja kui nad tunnevad, et mulle oleks vaja leida vääriline asendaja, olen ma sellega päri.“ Kõik kokkulepitud esinemised teeb Tõnis muidugi ära.

Veebruaris sõidab Metsatöll esinema Pariisi, kus astutakse üles folkmetal festivalil, kuid kodumaa publikul tuleb Tõnise laval nägemist veel pisut oodata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee