Dr. Phil abikaasa RobinigaFoto: Jason Merritt
Ohtuleht.ee 31. detsember 2017 10:00
USA telepsühholoogi Phil McGraw ehk dr. Phili pihta sajavad rängad süüdistused.

Boston Globe ja terviseuudistele spetsialiseerunud Stat News paljastasid, et dr. Phili maineka telesaate tegijad on andnud mitmetele sõltlastele aineid, millest nood on ometi üritanud vabaks saada. 

Tõsielutäht Todd Herzog oli 2013. aastal põhjustanud skandaali, esinedes saates purjuspäi. "See mees on surmale lähemal kui ükski teine saates osalenud inimene," kuulutas dr. Phil.

Varem pole eksalkohoolik Herzog juhtunut kommenteerinud. Nüüd aga teatas ta Boston Globe'ile ja Stat Newsile, et oli saate võtetele saabunud täiesti kainena. Enne saate algust leidis ta aga oma garderoobist pudeli viina, mille seepeale tühjendas. Siis andis keegi võttetrupist talle rahunemiseks Xanaxit. Alkoholi ja kange rahusti kombinatsioon võib arstide kinnitusel olla eluohtlik, 

Herzogi sõnul leidis ta viinapudeli eest ka 2014. aastal saates osaledes. Tol korral jõi ta sellest vaid osa. Herzon toonitab siiski, et nüüdseks on ta tänu dr. Phili nõuannetele viinakuradist võitu saanud.  

Marianne Smith, kelle heroiinisõltlasest sugulane Jordan 2012. aastal saates osales, rääkis, et kui poiss oli ähvardanud võtetelt lahkuda, utsitas saate produtsent neid Los Angelese tänavailt heroiini hankima. 

Phil McGraw ei vastanud ajakirjanike kommentaaripalvele. Saatega seotud psühholoog Martin Greenberg eitas süüdistusi.