Solange KnowlesFoto: Dimitrios Kambouris
Ohtuleht.ee 30. detsember 2017 11:00
Solange Knowles teatas sotsiaalmeedias, et peab haiguse tõttu ära jätma vana-aastaõhtuks planeeritud esinemise Lõuna-Aafrikas.

"Olen viimased viis kuud vaikselt ravinud autonoomse närvisüsteemi haigust ja üritanud sellest sotti saada," tunnistas 31aastane Solange, kes on Beyoncé Knowlesi noorem õde."See teekond pole minu jaoks kerge olnud. Vahel tunnen end normaalselt ja vahel üldsegi mitte. Diagnoos on keeruline ja õpin end alles tundma, kuid praegu ei luba arstid mul nii pikka lennusõitu ja sellejärgset pingutavat esinemist ette võtta."

Solange tänab muusikafestivalide korraldajaid, kes on tema diagnoosist vaikinud ning näinud vaeva, et teda toetada. Ta loodab uueks aastaks jälle vormis olla, sest töö tähendab tema jaoks elu.

Mayo Clinicu teatel on autonoomse närvisüsteemi haigusi mitmeid, kuid nad kõik võivad mõjutada selliseid kehatalitlusi nagu südame töö, vererõhk, soolestiku ja põie töö, higistamine ja kehatemperatuur. "Häired võivad põhjustada ka väsimust, peapööritust, nõrkust ja kognitiivseid puudeid."