Tele

VIDEO | „Õnne“ tänava seltskonnal läheb aastavahetuse erisaates lappama: laual on odav Läti viin ja korruptsioonikahtlustus (5)

Toimetas Keit Paju, 27. detsember 2017 10:55
Foto: ERR
2017. aasta on meeldejääv ka "Õnne" tänava jaoks, kuna see oli ju aasta, kus muidu ühest kohvilauast teise kulgev stsenaarium veidikenegi särtsu juurde sai. Enam ei saa eks-tujurikkujad Ott Sepp ja Märt Avandi väita, et "Õnnes" mitte midagi kunagi ei juhtu! Palju põnevat on ees ka muidugi aastavahetuse erisaates, kus teemadeks nii odav Läti viin kui korruptsioon.

"Liigume nii, nagu on liigutud eelnevatel aastavahetustel, ehk siis kõik algab jälle õhtusöögist ühele ja lõppeb õhtusöögiga teiste juures," paljastas režissöör Ain Prosa "Ringvaates". "Meestel läheb mõnel natuke lappama jälle vana-aastaõhtul, nagu ta ikka aastast aastasse kipub minema," naeris ta.

Samal teemal

Teatavasti läks "Õnne" eelmises aastavahetuse saates tõepoolest ikka väga lappama ja eriti muidu tasakaalukal Eesti mehel Allanil, keda üllatas blond, napis pesus kaunitar. Paraja üllatuse valmistas mehele ka ema, kes teatas, et tema nüüd Uku Palmiga abiellub ja Ameerikasse põrutab. Sel aastal õnneks sündmused nõnda utoopiliseks ei kisu.

"Laua kattis Alma, aga nagu ma siit tekstist välja lugesin, Mare on suutnud kuidagi linnavalitsuse kuludesse selle laua maksumuse panna. Hakkab juba lõhnama korruptsiooni ja kõige muu järele," lisas Anne Veesaar.

Põhiline jututeema armastatuima draamasarja aastalõpusaates on Allan Petersoni kehastava Raivo E. Tamme sõnul ikka ja jälle seesama, mis ikka: kui raske elu on Eestis.

"Kuidas pensionäridel on raske, Kristjan on käinud juba aastaid ühtede samade saabastega, ei jaksa omale uusi osta ja et kuidas ikkagi alkoholiaktsiis on kõrge ja Allan peab tooma Lätist viina. Kõik sellised probleemid," rääkis Tamm.

Lisaks sellele võtsid "Õnne" tänava vaprad näitlejad kokku lõppeva aasta. Kellele tõi see palju rõõmu ja põnevat, kellele aga häda ja viletsust.

Särtsaka Laine tasakaalukat abikaasat Krissut ehk Kristjanit mängiv Väino Aren rääkis, et 2017. aasta temale midagi head ei toonud, kuna tervis läks täitsa käest.

"Vanadus tuleb kaela. Eriti rõõmustavat polegi midagi. Ootan uut operatsiooni, seljaoperatsiooni ja pean niikaua kannatama, kuna järjekorrad on pikad," rääkis ta.

Õnneks võtteplatsil mehel raskusi ei ole, kuna seal on tal enamasti vaja ainult istuda.

"Väga hea aasta on mul olnud. Mul on töö mõttes ja oma elukorralduse mõttes päris tubli olnud, ma olen rahul. Peale selle ma sain 60-aastaseks, niiet elu alles algab, see on ju uus 40!" naeris Anne Veesaar.

"Mina sain 76 ja ikka veel püsin püsti ja tööga on mind õnnistatud," lisas Helgi Sallo, kelle arvates "Õnnes" näitlemine ta elule üldises plaaniski palju juurde on andnud. "Tekst püsib peas ja väljanägemine ka enam-vähem, jalad-käed liiguvad. Ma arvan, et täitsa kobe vanainimene olen!" naeris ta.

Sarjal täitub järgmine aasta ümmargune ja ilus number, 25 aasta. Muidugi tähistatakse ka seriaalis seda eriliste sündmustega.

"Eesti Vabariik 100 ja "Õnne" on sellest veerandi käinud. Aga eks me hakkame mõtlema juubeliaaastat. Eks me üritame oma väikese Morna Õnne tänav 25 ka siis teha, kui see sinnani jõuab," sõnas režissöör Ain Prosa.

Samal teemal

13.02.2018
GALERII | Anne Veesaar käis Mustamäe päevakeskuses "Õnne 13" fännidega kohtumas
07.01.2018
FOTOUUDIS | VAU! Anne Veesaart ajahammas purenud ei ole
01.00.2018
ANNA TEADA! Millise telekanali aastavahetusprogramm meeldis sulle enim?
29.11.2017
SUUR ÜLEVAADE: mida aastavahetusel telekast vaadata, kui peotuju pole?