Inimesed

Saage tuttavaks − viieaastane disainer! Väikese Adele suur kunst sai padjapüüriks ja köögirätiks (7)

Sirje Presnal, 27. detsember 2017, 00:01
UUS TEOS: Adele näitab üht oma viimase aja lemmikjoonistust. Sellel on tema ise (must hurraakätega tegelane), hea sõber kunstnik Sirje Rump (suur roosa), viimase kass Rattus (see must ja suure ninaga) ja jäneseperekond. See võib olla idee Adelkini uueks kollektsiooniks. Tüdruku selja taga on tema kinnominekupildi andywarhollik lahendus.Foto: Tiina Kõrtsini
„Pablo Picasso on ju öelnud, et iga laps on kunstnik. Ka mina arvan nii,“ ütleb kunstnik ja vinoteegipidaja Tiia Puustusmaa, kes lõi oma väikese tütre Adele ägedast joonistusest inspiratsiooni saades kodutekstiilisarja Adelkin. „Mulle nii meeldib, kui piiridevabalt, ägedalt ja kiiksuga lapsed oma asju teevad.“ Tiia unistus on, et iga lapse pilt saaks vääriliselt jäädvustatud.

Adele on viis aastat vana ja armastab joonistada. Kõige rohkem meeldib talle kujutada loomi ja oma peret. Ta on oma vanuse kohta ära proovinud hulga põnevaid tehnikaid: söe- ja tušijoonistuse, õlimaali, tempera, kartulitrüki ja origami. Adele ema Tiia Puustusmaa on kunstnik, seega on neil põnev koos igasuguseid asju proovida ja katsetada.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee