Inimesed

50 NIPPI | Paljas Porgand õpetab, kuidas end jõululauas mitte kreeni süüa (31)

Anu Saagim, 24. detsember 2017 17:22
Paljas Porgand
Päris mitmed meie lugejad-vaatajad on avaldanud soovi teada saada, mida sööb Paljas Porgand näiteks jõululauas. Kuidas end mitte kreeni süüa ja hiljem kaalule astudes minestada? 

Paljas Porgand: Mina soovitan teiste roogade seas jõululauale kuhjata kindlasti ohtralt juur- ja köögivilja ning alustadagi söömist just nendest. Kuhjake oma taldrik täis kapsast, kõrvitsat, marineeritud seeni, peeti ja hapukurki. Siis jääb vähem ruumi nii taldrikul, kui kõhus nendele kurjematele kõhutäitjatele, nagu näiteks rasvane liha, verivorstikesed ja kartul.

Paljas Porgand

Samal teemal

Kõige ideaalsemad on aga köögiviljade baasil valmistatud hummused. Need on head starterid ja kõutäitjad. Samuti on nad kalorivaesed ja kaalusõbralikud. Mis kõige tähtsam, hummus on väga maitsev, sest sinna võib lisada ükskõik mida. Ja tavalise leiva või saia asemel, kuhu hummust määrida, kasutage hoopis riisi-galette või kastke hummusesse porgandit, kurki, mida iganes.  

Ja miks mitte valmistada magusat hummust. Maitseb nagu nutella. Mina teen neid näiteks kikerhernestest, mis on väga kõrge kiudaine sisaldusega ja heaks valguallikaks. Soovitatav eriti veganitele ja naistele, kes vajavad ohtralt rauda. Seda vajavad kindlasti ka rasedad naised. Rauapuudus on märk sellest, kui tunneme end väsinuna.   

Ka puuviljad täidavad hästi kõhtu, kuid nendega tasuks pisut ettevaatlikum olla. Üle viie portsjoni päevas ma ei soovitaks. Üks portsjon on näiteks üks õun või väiksemat sorti banaan.  
Paljas Porgand

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee