Inimesed

HÕISSA, PULMAD! 2017. aastal helisesid paljude Eesti kuulsuste pulmakellad (84)

Katharina Toomemets, 25. detsember 2017, 18:00
Taavi ja LuisaFoto: Teet Malsroos
2017. aasta hakkab lõppema ja on õige aeg teha möödunule tagasivaade. Sel aastal helisesid mitmete Eesti kuulsuste peres pulmakellad ja toome kokkuvõtte neist teieni. 

Taavi ja Luisa Värk

Pärast kümmet aastat kooselu ning kahe lapse vanemateks saamist abiellusid lõpuks endine peaminister Taavi Rõivas ja lauljatar Luisa Värk, kes kannab nüüd nime Luisa Rõivas. Laulatus toimus Tallinna Piiskoplikus Toomikirikus, laulatuse viis läbi EELK peapiiskop Urmas Viilma. Pulmapidu peeti Kõltsu mõisas ning seal esinesid Tanel Padar, Koit Toome ja 2 Quick Start. Väidetavalt maksis pulmapidu umbes 40 000 eurot. Päris kindlasti oli Taavi ja Luisa abiellumine aasta seltskonnasündmus ning ka üks aastate oodatumaid pulmi.

Taavi ja LuisaFoto: Teet Malsroos

Piret Järvis-Milder ja Egert Milder

Saatejuht Piret Järvis ja tema kallim Egert Milder abiellusid 3. augustil Gruusias Tbilisis. Pireti kauni kleidi ja Hiiumaa ja Vormsi traditsioonide kohaselt valmistatud seppeli ehk pruudipärja tegi Pireti ema. Kleit õmmeldi siidist ja see oli hästi suvine ja kerge, et oleks võimalikult mõnus vähemalt 35kraadises kuumuses oma elu tähtsaimat päeva tähistada. Sõrmused valmistas Austraalias elav Eesti ehtekunstnik Eliise Maar, kes on ka Pireti kihlasõrmuse autor.

Piret ja EgertFoto: instagram.com/piretjarvisss/

Shanti ja Gowri Grand Uustalu

12. augustil oli rõõmupäev Grand Uustalude peres – juba mullu mitteametlikult paari läinud Gowri ja Shanti said lõpuks ka ametlikult abielluda, sest Shanti, endise nimeda Sirli Salumäe, sai lõpuks täisealiseks. Meenutuseks – varem alaealisele tütrele ei andnud abiellumiseks luba tema ema Erika Salumäe. Mullu 9. juulil läksid noored paari india ja indiaani kommete kohaselt, kuid tänavu registreeriti abielu ka Eestis. Seda tehti samal päeval, kui Gowri vanemad oma 25. pulma-aastapäeva tähistasid.

Perekond Grand UustaludFoto: Gerli Grand/Facebook

15. juulil pidasid ühes Eesti mõisas pulmi muusik Stig Rästa ja tema kallim Karina Vesman. Rästate kihlus sai avalikuks tänavu veebruaris, kui Karina postitas Instagrami foto enda käest kummikindaga: kinnas oli nimetasõrme juurest katki rebenenud ja august säras kihlasõrmus! Tookord ei soovinud paar rõõmsat uudist Õhtulehele kommenteerida. Ka hiljem on Stig ja Karina hoidnud pigem madalat profiili.

Karina ja StigFoto: instagram.com/jyripootsmann

Jaan ja Eve Toots

Ettevõtjad Jaan Toots ja Eve Kirs vahetasid abielutõotuse 27. mail  Tallinna toomkirikus toimunud laulatustseremoonial. See on 2015. aastal koos seltskonda ilmunud ning kolm kuud enne pulmi ühise tütre saanud Jaanile ja Evele kummalegi teine abielu. Pulmaseltskond siirdus toomkirikust edasi pidu pidama Maardu mõisa, mille hoovis ootasid juba hommikust välitelk ja talveaias pikk laud.

Eve ja JaanFoto: Martin Ahven

Martin Repinski ja Siret Kotka-Repinski

30. aprillil läksid Narva Issanda Ülestõusmise Peakirikus õigeusu traditsioonide kohaselt paari riigikogulased Siret Kotka ja Martin Repinski. Pulmapiltidel oli pisut aimata Siret paisuvat pihta ning tekkis küsimus, kas äsjaabiellunud saavad peagi ka perelisa. Seda kinnitas Martin Repinski pulmakülalistele pulmalauas. Pidu peeti Mäetaguse mõisas. Tänaseks on Siret Kotka-Repinskil ja Martin Repinskil ka kahekuune poeg Morgan, kes vanematega usinasti riigikogus tööl kaasas käib.

Siret ja MartinFoto: Aldo Luud

Pille Minev ja Peep Kala

Suvel läksid vaikselt paari raadio Star FM hommikuprogrammi saatejuht Pille Minev ja tema pikaaegne elukaaslane Peep Kala. Tseremoonia peeti pere keskel ning pulmatalituse viis läbi Tallinna Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu.

Pille ja PeepFoto: Alar Truu

Maicel Uibo ja Shaunae Miller-Uibo

Veebruaris abiellus kümnevõistleja Maicel Uibo oma kallima, Rio olümpiamängudel naiste 400 m jooksus kuldmedali võitnud Bahama sprinteri Shauane Milleriga. Uibo isameheks oli tema sõber ja ülikooli toakaaslane Karl-Robert Saluri. "Sõbrad ja pere olid kohal tähtsa hetke tunnistajatena. Robi andis loodetavasti oma kauaaegse elukaaslase kenasti üle, ta oli sõbra pulmas "best man".  Veel kord - Palju õnne kõigile!" kirjutas Saluri blogi. 

Maicel ja ShaunaeFoto: instagram.com/hey_itsshaunae/

Oliver ja Joanna Rõõmus

17. septembril abiellus ansambli Pùr Mùdd muusik Oliver Rõõmus oma kallima Joannaga. Saja külalisega pulm peeti PADAs ja pidu Widescreen Studios. Pulmaisaks oli Tõnis Milling ning pulmapidu peeti mustvalges temaatikas. „Inimesed, kes meid teavad, teavad ka, et meile meeldivad puhtad toonid ja kogu pulm on nendele üles ehitatud,“ rääkis paarike, et sõna „minimalistlik“ kirjeldab nende pidu tabavalt. Joanna kleidi õmbles Katrin Pikki ning noored pani paari pastor.

Oliver ja JoannaFoto: Valdur Rosenvald

Maarek Järvsoo ja Heili Klandorf-Järvsoo

Septembris pidas Eesti Meedia turundus- ja kommunikatsioonidirektor Heili Klandorf Keila-Joa lossis maha pulmapeo ning kannab nüüd perekonnanime Klandorf-Järvsoo. Heili Klandorf abiellus Õhtulehe levi- ja turundusdirektori Maarek Järvsooga. 2010. aastal sündis Heilil ja Maarekil pisipoeg, kes sai nimeks Marcel. Kokku kolis paarike aga alles aasta 2015. Maarek ja Heili töötasid kümme aastat koos samas Eesti Meedia Maakri majas ning Heili on tunnistanud, et töö neid kokku viiski.

Heili ja MaarekFoto: Facebook/Heili Klandorf-Järvsoo

Liis Lass

2013. aasta suvel abiellus seltskonnabravuuritar Liis Lass pärast pooleaastast kihlust salapärase välismaalasest ettevõtjaga, kelle kohta Liis tol ajal oli nõus ütlema vaid seda, et neid seob ühine äri. Aasta hiljem sünnitas naine ka tütre Alexandra Sofia. Suvel postitas Liis aga sotsiaalmeediasse pilte, mis andsid mõista, et ta on taas abieluranda sõudnud. Nüüd kannab naine perekonnanime Raudsepp.

Liis ja TarmoFoto: Liis Raudsepp Facebook.

Arto Aas ja Katre Piiroja-Aas

12. augustil abiellus endine riigihalduse minister Arto Aas Neeme külas asuvas Ruhe rannamajas oma kauaaegse elukaaslase Katre Piirojaga. Paar kihlus mullu kevadel, pulmapidu peeti maha Ruhes, sest see on nende lemmikrestoran. „Seal on lihtsalt imeliselt rahulik ja ilus,“ kommenteeris Arto Kroonikale. Pulm toimus vabas vormis heade sõprade ja pere keskel ilmapulmamängude ja õhtujuhita ning külalisi oli 70 ringis. Pruut kandis Marimo Fashion disaineri Mariliis Soobardi tehtud kleiti ning kannab perekonnanime Piiroja-Aas.

Katre ja ArtoFoto: LAURA OKS

Julia Beljajeva ja Ilja Kozõrev

18. august oli Julia Beljajeva ja tema kallima Ilja Kozõrevi elus imeline päev - paar vandus üksteisele igavest armastust. Beljajeva, kes on kahekordne maailmameister epeevehklemises kihlus Kozõreviga eelmise aasta detsembris.

Julia BeljajevaFoto: instagram.com/beljajeva_ju/

Markus ja Adele Thele Robam

Augustis abiellus muusik Markus Robam oma kallima Adele Thele Kuusega. Paar kohtus tööd tehes – filmiprojekti kallal nokitsedes. Robam üllatas pruuti ühele põlvele laskumisega neiu sünnipäeval. Pulm peeti Valgamaal Leigo järve ääres, vahendas Kroonika. Adele, kes kannab nüüd nime Robam, hõiskabs Facebooki postituses: „Ealeski pole tundnud end nii täidetuna ja laetuna, nii tänulikult, nii rahulikult, nii-nii palju armastust õhus ja vees! See juhtub siis, kui lased lahti kõigest ja usaldad asjadel kulgeda nii, nagu nad lähevad.“ Pulmareisil käidi Balil.

Markus ja AdeleFoto: Siiri Kumari Facebook

Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Meelis Kubits

1. detsembril abiellusid suhtekorraldaja ja kultuuridiplomaatia edendaja Meelis Kubits ning endine ajakirjanik, riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja. Delfi andmetel toimus abielutalitus kitsas ringis sugulaste ja üksikute sõprade juuresolekul Tallinna Linnateatris. Mõlema jaoks on tegemist esimese abieluga. Viktoria Ladõnskaja uueks nimeks sai Viktoria Ladõnskaja-Kubits.

Viktoria Ladõnskaja-KubitsFoto: Alar Truu

Samal teemal

4. veebruar 2018, 21:13
IMELINE! Shaunae Miller-Uibo tähistas pulma-aastapäeva maailmarekordiga
9. jaanuar 2018, 13:49
Viktoria Ladõnskaja-Kubits: peame julgustama vene emakeelega inimesi ühiskonnas eesti keeles kaasa rääkima
9. jaanuar 2018, 11:18
TV3 VIDEO | Milliste lubadustega alustavad uut aastat Star FMi hommikuprogrammi tegijad?
26. detsember 2017, 16:00
SÜNNID 2017 | Milliste Eesti kuulsuste pere sai tänavu täiendust?

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee