Inimesed

Kersna: Urmas Otti ETVs ei väärtustatud! (63)

Televeeb, 21. detsember 2017 20:29
Urmas OttFoto: ARNO SAAR
Teleajakirjanik Vahur Kersna poolt tehtud autorisaade Urmas Otist on ETV eetris juba 1. jaanuaril. Kahe tunni pikkuses saates avatakse Oti persooni, aga lahatakse ka seda teemat, miks Ott omal ajal ETVst siiski lahkus ja oma ülimenuka saate “Carte Blanche” lõpetas. Kersna arvates peitus selle taga see, et Otti ETVs piisavalt ei tunnustatud.

“Inimesi peab hoidma ja väärtustama. ETV-s teda tegelikult ei väärtustatud. Raivo Suviste Kanal 2s, kui Otil “Happy Houris” hakkas tegelikult aur otsa saama, siis tehti talle kõik ette taha ära. Aga ETVs oli kadedus, et kes sa siis tegelikult oled. Palun väga vabandust, tegijaid tuleb väärtustada. Küsimus ei ole selles, et tuleb maksta 60 000 kuus!” pahandas Kersna.

Samal teemal

Kersna teatas hiljuti ajakirjanduse vahendusel seda, et tema teab ühte Urmas Oti väga suurt saladust. Marko Reikop nuias tänases “Ringvaates”, et Kersna selle saladuse välja räägiks. 

“Ma just hetk tagasi mõtlesin, et sa küsid seda. Ma mõtlesin, et see ei olegi tema ainus suur saladus. Ma tean paari, aga neid võib olla veel tegelikult. Sest inimene on ju sügav kaev ja sa ei tea, kui palju neid saladusi on,” puikles Kersna vastu.

“Kui inimestega rääkida ja teha sellist suurt asja, süveneda ja kaevuda ja kohtuda inimestega ja võita ka natukene nende usaldust, siis sa ei lähe seda saladust kohe kõigile rääkima, aga sul on taustaks seda tarvis teada. Kui nad usaldavad sind, siis nad räägivad,” ütles ta, lisades, et ka saates ei paljasta ta Oti suurt saladust.

“Inimesed ei pea teadma teiste inimeste kohta kõike. Ja see saade on ainult kaks tundi pikk. Väga palju jääb sealt välja. Ma olen teinud 33 intervjuud, pikemad neist on üle kahe tunni ja seda materjali on tohutu palju. Saadet tehes ma mõtlesin, kui palju erinevaid saateid on võimalik Urmasest teha, kui palju raamatuid kirjutada. See, mis mina tegin, on lihtsalt üks võimalik variant, see lugu, mida mina tahtsin rääkida, mida pidasin kõige olulisemaks,” selgitas Kersna.

Kersna sõnul oli suureks tagasilöögiks ka see, et paljud Oti tuttavad ei olnud nõus temast rääkima.

“Tegelikult ma ei mäleta, et ühegi saate puhul oleks mulle nii palju ära öeldud, aga nagu ma olen teada saanud, Urmas enne surma keelas osadel inimestel endast rääkimise, ta teadis, et kui ta sureb, siis tuleb Õhtuleht lendab kohe kohale, hakkab urgitsema. Oli inimesi, keda ta selles mõttes ei usaldanud, et nad suudavad käsitleda teda adekvaatselt.”

Kuid milles siiski peitus Urmas Oti edu ja tähtsus? Kersna sõnul seda antud saade üritabki edasi anda.

“Seda ei saa öelda kahe sõnaga, seda peab seletama ja mõistma. Minu hinnangul on seal mängus saatus, kes või mis juhtis ta läbi elu, uskumatute olukordade ja viis ta sinna, kuhu meist keegi kunagi ei küüni. Ma ei tea, kas ka tahame. Aga see, mida tema saavutas, wow! See ju tegelikult väärib kuldset ausammast,” sõnas ta.

Vahur Kersna suurejooneline autorisaade "Urmas Ott. One man show" on ETV eetris 1. jaanuaril kell 21.20.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee