Inimesed

Hollywoodi legend, kes tähistab täna 80. sünnipäeva, õpetab naisi õnnelikult vananema

IGINOOR JANE FONDA: „Vananemine pole allakäik, vaid tõusutrepp!“ 

Triin Tael, 21. detsember 2017 00:01
KOHENDAS VÄLIMUST, ET SEE VASTAKS SISEMUSELE: Ülinoorusliku välimusega Jane Fonda tunnistas 2010, et on lasknud trimmida lõuga, kaela ja silmaaluseid. „Tahtsin ikka endaks jääda, aga pisut puhanum välja näha.“Foto: AFP/Scanpix
Kohusetundlik tütar, seksikas filmistaar, ema, poliitaktivist, aeroobikakuninganna – Jane Fonda on aastate jooksul täitnud paljusid rolle, kuid endaga sinasõbraks on ta saanud alles vanuigi. Seljataga valus lapsepõlv, keerulised kooselud ja võitlus rinnavähiga, õpetab iginoor näitlejanna igas eas naistele, kuidas enda eest seista ja vanadust mitte karta. 

Kahekordne Oscari laureaat Jane Fonda ei häbene tunnistada, et lapsepõlves nappis tal emaarmastust ja see on tema elule ränga pitseri vajutanud. Tulevase filmikuulsuse ema Frances lesestus vaid neli aastat pärast abiellumist. Tema teiseks abikaasaks sai Hollywoodi näitleja Henry Fonda. 1937. aastal tuli ilmale Jane, kaks ja pool aastat hiljem vend Peter. Varsti pärast poja sündi diagnoositi Francesel depressiiv-maniakaalne psühhoos, mida tänapäeval nimetatakse bipolaarseks häireks. Kui Frances avastas, et Henry petab teda, üritas ta maksku mis maksab abikaasa tähelepanu tagasi võita. Ta kõndis mehe ees alasti ringi, koguni roomas käpuli, anudes, et Henry temaga räägiks. Asjatult. Abielu purunes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.09.2019
Politsei vahistas 81aastase Jane Fonda
28.04.2018
Jane Fonda: ilulõikus võib olla märk lapsepõlveaegsest pilastamisest
16.00.2018
Filmilegend Jane Fonda näolt eemaldati vähkkasvaja
30.11.2017
Jane Fonda ei uskunud, et ta 30aastasekski elab