Inimesed

ÕL VIDEO JA FOTOD | Kunstnik Martin Saar sulgeb oma stuudio ja läheb metsa istutama (11)

Anu Saagim | Video: Viktor Burkivski, 19. detsember 2017 13:27
Kunstnik Martin Saar paneb oma suudio uksed kinni. Tema maalide oksjonit käisid kaemas Selgeltnägija-Alisa, Anu Saagim, Reet ja Loore Härmat, jpt. Foto: Viktor Burkivski
Tuntud seltskonnastaar ja äärmiselt produktiivne moodsa kunsti looja, Martin Saar on viimastel nädalatel korraldanud mitu isikunäitust, mille põhjus lihtne. Kunstnik on sulgemas oma maalistuudiot Tatari tänaval ning pannud müüki kõik oma värvikad šedöövrid.

Martin, mis juhtus?

Aeg on edasi minna. 

Sul oli Tallinna kesklinnas väga vinge ateljee, kus oli ruumi, meeletult suured aknad, kust tuli sisse kunstniku jaoks väga oluline, ideaalne valgus. Seitse aastat sellises suurepärases kohas ja nüüd järsku minek. Kas see koht jäi sinu jaoks kitsaks või muutus liiga kalliks pidada?

Seitse aastat sai tõepoolest täis ja mul on kuidagi nii elus läinud, et iga seitsme aasta tagant saab ring täis. 

Kus sa edaspidi maailma hakkad?

Plaan on õues olla. 

Vaene kunstnik...

Miks vaene?

Käpad hakkavad ju õues külmetama?

Pole seal nii külm midagi, käpikud on juba hangitud. Ja metsas meeldib mulle ka väga...

Kunstnik Martin Saar paneb oma suudio uksed kinni. Tema maalide oksjonit käisid kaemas Selgeltnägija-Alisa, Anu Saagim, Reet ja Loore Härmat, jpt. Foto: Viktor Burkivski

Kuulsin, et lähed metsa puid istutama? Miks?

Räägi täpsemalt, palun.

Toimus see, et keskonnaamet andis loa ühe päevaga saja hektari suuruselt maa-alalt Lõuna-Eestis maha võtta puud. Täpsemalt Nursipalus, mis tehakse ümber sõjaväelaste harjutustandriks. Maa-ala tehakse lihtsalt lagedaks, kus sõjaväelased saaksid oma sõjamänge mängida. Mis kõige hullem, siis see otsus tehti nii kiirelt, et keegi ei jõudnud isegi reageerida. Sellega asi veel ei lõpe. Nüüd plaanitakse võtta veel lisaks puid maha 460 hektari suuruselt maa-alalt. 

Kodanikuühendus "Eesti metsa abiks" kaebas selle otsuse küll edasi ja andis selle ka kohtusse, et miks ei teavitatud üldsust ja miks ei tehtud keskkonnauuringuid. Mis saab nendel aladel elavatest lindudest-loomadest? Mõne päeva pärast lähevad ilmselt Eestist suured puulastid laevadel Hiina poole, et sealt siis hiljem tagasi seilata odava toodanguga, mis tehtud meie metsadest ning osa sellest läheb müüki ilmselt IKEAsse.   

Martin, sina võtsid härjal sarvist ja lähedki puid istutama? Kuhu?

Plaan on esialgu istutada puid Haapsalu kandis.

Mida eestlased sellises olukorras teha saaks?

Ma kutsukski inimesi üles koos mõtlema antud olukorra üle, et midagi kiiresti ette võtta. Mõelge inimesed, kelle riik see on, kus me elame!

Vaata videot!

Samal teemal

28.12.2017
TV3 VIDEO | Eksperiment: milline eestlaste poolt armastatud vahuvein on parim? Hinnangu annab šampanjakuninganna Anu Saagim
22.12.2017
PILDID | Klubis Teater esinenud USA artist Akil Wingate pöördes, eestlased oskavadki pidutseda!
21.12.2017
ÕHTULEHE JÕULUVIDEO | Kui jõulude ajal kinke ei saaks, hakkaks Anu Saagim nutma
20.12.2017
Nunnumeeter põhjas! Mida kinkida chihuahua'dele jõuludeks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee