Inimesed

Miss Iraagi pere pidi süütu selfi tõttu põgenema (2)

ÕL, 18. detsember 2017 21:15
Foto: AFP/ SCANPIX
Miss Iraagi pere oli sunnitud kodumaalt põgenema, kuna iluduskuninganna klõpsis Miss Universumi valimisel ühise selfi Iisraeli esikaunitariga.

Miss Iraak Sarah Idan ja miss Iisrael Adar Gandelsman otsustasid novembris Las Vegases universumi kauneima neiu valimisel ühispildi teha, mille praegu USAs elav Sarah postitas oma Instagrami kontole. Seletuses seisis: „Armastust ja rahu miss Iraagilt ja miss Iisraelilt.“ Kuid Bagdadis, mis on Iisraeliga sõjajalal, puhkes foto peale säärane skandaal, et tema pere oli sunnitud kabuhirmus põgenema. Seda rääkis miss Iisrael oma kodumaa televisioonis. 

Samal teemal

„Inimesed ähvardasid Sarah't ja tema peret – et kui ta koju tagasi ei pöördu ja neid fotosid maha ei võta, jääb ta miss Iraagi tiitlist ilma. Ja et ta tapetakse,“ vahendab Daily Mail miss Iisraeli sõnu. „Nad lahkusid hirmu tõttu Iraagist vähemalt olukorra rahunemiseni.“ 

Idan on araabiakeelses vastuses öelnud, et miss Iisrael oli talle avaldanud lootust, et ühel päeval on nende kahe religiooni (judaismi ja islami) vahel rahu. Ühtlasi oli miss Iisrael avaldanud lootust, et tema lapsed ei pea sõjaväeteenistuses käima. „Ta palus minult fotot ja ma nõustusin, öeldes, et ka mina loodan rahu ja tahan aidata seda sõnumit levitada,“ ütles Sarah, kes on teeninud nii USA kui ka Iraagi armees.

„See foto ei tähenda, et ma toetaksin Iisraeli valitsust või selle poliitikat araabia maade suhtes. Palun kõigilt vabandust, kes võtsid seda solvanguna Palestiinale – see polnud eesmärk.“

Samal teemal

27.10.2017
Värske Miss Universum tegi autoröövlile säru
27.10.2017
GALERII | Miss Universumi tiitli võitis Lõuna-Aafrika vabariiki esindanud neiu
26.08.2017
LIIGA HOOGNE SAMM: iluduskuninganna eksis teelt ja plärtsatas basseini
16.04.2017
Skandaal: värske Miss USA pani kommentaatorid sappi pritsima