Saund

BLOGI | KUULA: kõik „Eesti laul 2018“ võistluslood on nüüd avalikud! (64)

Katharina Toomemets, 20. detsember 2017, 18:01
Täna avalikustatakse veebilehel eestilaul.ee maratonsaadetes „Eesti laul 2018“ teise poolfinaali võistluslood. Esimese poolfinaali 10 pala said avalikuks juba eile. 

ERR-i veebistuudios on kohal kõik osalevad artistid, kes oma lugu ka kommenteerivad. Hoia Õhtulehe otseblogi vahendusel toimuval silma peal - toome kõik värske materjali otse sinuni!

19:14

Ukraina mastaapses talendisaates "X-Factor" 20 parima naislaulja hulka valitud, hetkel Tallinna lennujaama julgestustöötajana leiba teeniv Nika Prokopjeva astub võistlustulle täielikult omatehtud looga "Knock Knock". "Ma koputan ustele, mis võiksid mulle avatud olla," kirjeldab Nika laulu sisu. "Eesti laulul" osalemine võiks tema sõnul hea võimalus, mis võiks talle avada uusi uksi muusikamaailmas. Ambitsioonid on neiul suured, ent neist rääkides jääb ta veel siiski tagasihoidlikuks. "Tegelikult ma tean juba kõike, enda peas ma kujutan kõike ette. Aga ma ei hakka rääkima, sest mul hakkab piinlik. Need ambitsioonid on lihtsalt nii suured, et olen pigem vait," sõnas ta. Laulma on neiu õppinud ise, muusikaga on ta aktiivsemalt tegelenud viis aastat. 

19:01

Nika Prokopjeva on Eestist pärit 22-aastane laulja ja lauluautor. Muusikaga on ta tegelenud 5 aastat. Nika mängib kitarri ja on jõudnud juba esineda nii välismaa kui ka Eesti lavadel. 2013. aastal sai ta Golden Shelli konkursil sümpaatia nomineeringu žürii poolt. 2016. aastal saavutas ta esikoha telesaates „Voice of Baltic“. Samal aastal esindas Nika Eestit Slaavi bazaari festivalil. 2017. aastal esines TMW festivalil Nika project nime all. 2017. aastal pääses Nika Ukraina populaarses teleprojektis „X-Factor“ 20 parima hulka. Hetkel tegeleb lauljatar oma albumiga.

19:01

Kümnes laul: Nika „Knock Knock“

Nika (Miia Kiho/ ERR)
18:09

Laulu esitajad Vivi ja Viveli Maar on kaksikõed ja näevad välja äravahetamiseni sarnased. "Isegi meie ema ajab väga tihti meid sassi," muigas Vivi. Külg külje kõrval on õed koos tegelenud laulmisega juba lapsest saati ja ka nende muusikaline haridustee on täielikult identne. Ühteviisi kõlavad ka õdede hääled. "Üpriski sarnased on hääled, ent ikkagi eristatavad. Materjal, tundub, on sama, ent väikesed tämbrierinevused," sõnas Vivi. Õed teevad koos muusikat, kuna teineteise seltskonnas tunnevad end kõige kindlamalt. "Koos on kõige mugavam. Me loeme üksteist põhimõtteliselt otsa vaatamatagi. Kõige kindlam tunne on niimoodi," sõnas Vivili. Kuidas jõuti aga "Eesti lauluni"? Vivi sõnul sai kõik alguse sellest, kui loo produtsent Rasmus Lill kutsus õed ansambli Zebra Island taustalauljateks. Kaksikute laulmine avaldas produtsendile aga niivõrd muljet, et tegi õdedele pakkumise suuremaks koostööks.

18:01

Produtsent Rasmus Lill (tuntud ka ansamblitest Zebra Island, The Titles) on koostöös Viveli ja Vivi Maariga alustanud uut projekti Girls In Pearls. Girls In Pearls on sünt-pop bänd, mille eestotsas on kaksikud õed Vivi ja Viveli Maar. Nende mahedalt metalsed hääled toovad kuulajateni unikaalse, meeldejääva ja meeletu muusika, mis tundub värskena, kuid kannab endas siiski nostalgiat.

18:01
Keit Paju

Üheksas laul: Girls In Pearls „Spellbound“

Girls In Pearls (ERR)
17:12

Räppar Rainer Olbri alias Metsakutsu osaleb konkurssil lauluga "Koplifornia". "Loo sisu iseenesest on hästi lihtne. See räägib põhimõtteliselt eestlusest ja Eestist. Väga patriootlik. Lihtsalt see lähenemine on natuke ebatraditsiooniline sellele teemale," selgitas Metsakutsu. Eestlusele lähenes räppar läbi oma vaatevinkli. "Loo mõte ongi see, et kui oled siit kandist pärit, siis põhimõtteliselt on kõik võimalik - Koplist Californiani on üks samm," sõnas räppar. Kas ka Metsakutsul on plaanis väljamaad vallutama asuda? "Eks ikka, et kui teed muusikat, siis ei tee seda ainult üksi ja endale, vaid ikka mõtled, kuhu see võiks viia ja mis selle suurem eesmärk on," mõtiskleb ta. Muusik sõnab, et on räpiga tegelenud juba 20 aastat ja selle aja jooksul saavutanud juba mõndagi, mistõttu on ta juba praegu olemasolevaga väga rahul. "Praegu olen oma muusikaga sellises kohas, kus ma ei mõtle niivõrd sellele, mis võiks olla, mis võiks tulla, mida peaks tegema ja mis eesmärk on. Ma üritan võimalikult nautida seda, mis ma praegu teen, mis mulle siin on kätte tulnud ja väärtustada kõike seda," lausus ta.

17:01
Katharina Toomemets

Kaheksas laul: Metsakutsu „Koplifornia“

Metsakutsu (Kris Süld)

16:14
Katharina Toomemets

Karl Killing on laiemale publikule tuttav poistebändist Beyond Beyond, ansamblist Bedwetters tuule tiibadesse saanud Karl-Kristjan Kingi võistles "Eesti laulul" ka möödunud aastal, kui esitas koos Whogaux ja Maianiga laulu "Have you now". Bändi WATEVA koosseisu kuuluvad Hugo Martin Maasikas ja Kris Evan Säde. Nüüd on muusikud ühendanud jõud ja maha saanud lauluga "Young". "Karl Killing on noor tore muusik, kes on meiega tihti stuudios ja kirjutame koos muusikat. Sealt ka kogu see asi sündiski. Me kõik aitame üksteist, meie oleme rohkem meloodia- ja viisimeistrid, teised poisid (WATEVA koosseis - toim) rohkem produtseerivad ja teevad taustasid. "Eesti laulu" lugu sündis täpselt sedasi, et meil oli mingisugune väike taust juba olemas ja vaikselt hakkasime meisterdama, kuni tundus, et see lugu võiks olla see mida saata. Sealt see Karlide lugu sündiski," kirjeldas Karl-Kristjan loo valmimisprotsessi. Karl Killingut nägime "Eesti laulul" eelmisel aastal küll ansambliga Beyond Beyond esinemas, ent seda mitte võistlustules. Konkurssist poleks ta toona saanud ka parima tahtmise juures osa võtta, sest oli veel liiga noor. Nüüd viimaks avanes talle ka see võimalus. "Jah, täpselt, seda ma ootasingi! Eelmisel aastal oligi kõige suurem tõke just "Eesti laulule" minekuks see, et olin 15 alles," rääkis Karl Killing.

16:01
Katharina Toomemets

Seitsmes laul: Karl-Kristjan & Karl Killing (ft. WATEVA)

Karl-Kristjan & Karl Killing
15:09
Katharina Toomemets

Evestuse spetsiaalselt "Eesti lauluks" valminud lugu "Welcome to my world" on kõigest kahe minuti pikkune. Ott Evestuse sõnul lähtus ta siinkohal ütlusest, et kõik mis on võimalik, pole hädavajalik. "Selles loos sai just ära võetud kõik, mis ei olnud hädavajalik ja jäigi alles kõik see, mis on hädavajalik selleks, et sõnum edasi öelda," selgitas ta. Evestus on paistnud silma oma pööraste muusikavideote ja lavašõu poolest. Kas võib oodata, et tänavu näeme veel pöörasemat lavašõud kui omal ajal Winny Puhh seda pakkus? "Neil on täiesti oma teema ja oma asi, mida nad ajavad. Mina teen täiesti oma asja," sõnas Evestus ja lisas, et kindlasti ei hakka ta kuidagi Winny Puhhiga võistlema ega püüdma neid üle trumbata. Küll aga kinnitas ta, et mees-klaveri-taga-istumas tüüpi esinemist me sel korral tõepoolest ei näe. "Teeme ikka nii nagu Evestusele kombeks - see pole kunagi väha lihtne ja tavaline," ütles ta.

15:01
Katharina Toomemets

Ott Evestus on EVESTUSe nime all alternatiivset elektroonilist muusikat produtseerinud aastast 2006. Sellest ajast saadik on ta välja andnud kaks albumit, ühe EP ja seitse muusikavideot. Evestus on viimaste aastate jooksul tuuritanud Venemaal, Euroopas, Skandinaavias ja Inglismaal teiste hulgas legendaarse industriaali lipulaeva MINISTRYga ja LA legendaarse electropunk bändiga Youth Code. Live bänd on Evestusel alati muutuv vastavalt vajadusele ja olukorrale ning sealt on varasemalt läbi käinud ka näiteks produtsent Ago Teppand ja C-Jam tšellokvartett. Hetkel töötab Ott oma järgmise albumi kallal briti produtsendi Ade Fentoniga (Gary Numan). Lugu „Welcome To My World ei kuulu albumimaterjali hulka, vaid on kirjutatud spetsiaalselt „Eesti laulu“ konkursiks.

15:01
Katharina Toomemets

Kuues laul: Evestus „Welcome To My World“

Evestus
14:09
Katharina Toomemets

Tunamullu lauluga "Hispaania tüdruk" konkursil õnne proovinud Indrek Ventmann astub sedapuhku võistlustulle lauluga "Tempel". Ventmann sõnab, et tänavune lugu on "Hispaania tüdrukust" teistsugune. "Natuke zenilikum, natuke sügavam lugu," kirjeldas ta. "Tänapäeval on selline elutempo - seda kiirust ja müra on päris palju igal pool. Ma arvan, et see laul tõmbab natuke pidurit ja igaüks võib ise ette kujutada, mis see tempel või selline pühapaik, kus saab olla oma rahus ja headuses," selgitas ta laulu põhisõnumit. Indreku sõnul on ta tänu ülemöödunud aastal osaletud "Eesti laulule" kogemuse võrra rikkam ja arvab, et oskab seda nüüd taas võistlustules olles targasti ära kasutada. Kindlasti kavatseb ta sel korral ümberringi käivat melu rohkem nautida ja rahulikumalt võtta.

14:05
Katharina Toomemets

Indrek Ventmann on proviisor ja laulja. Varasem telekogemus tuleneb „Eesti laulu“ poolfinaalist looga "Hispaania tüdruk". Indrek on kaasa löönud ka mitmetes Vanemuise teatri muusikalides.

14:01
Katharina Toomemets

Viies laul: Indrek Ventmann „Tempel“

(Anete Toming)

13:13
Katharina Toomemets

Eliis Pärna ja Gerli Padar esitavad Imre Sooääre kirjutatud laulu nimega "Sky". Imre Sooäär kirjeldas, et laul sündis viie minutiga, seda maailmakuulsas Santa Monica kail Los Angeleses. "See (laul - toim) sündis tegelikult südaöösel ja täpselt niimoodi nagu ta sealt viie minutiga tuli, nii ta ka jäi. Ma nägin ilmutust, et seda peavad laulma Gerli ja Eliis. Ja nüüd nad on siin ja laulavad seda," kirjeldas Sooäär. Miks aga paneb nii Eliisi kui Gerlit jätkuvalt tahtma "Eesti laulul" võistelda? Eliisi sõnul polegi võistlusmoment siinkohal tingimata põhjuseks. "Ma arvan, et nii minu kui ka Gerli puhul oli lihtsalt Imre kirjutatud imeilus lugu see, mis puudutas meid mõlemaid. Ja selle esitamine kontekstis, kus väga paljud inimesed saavad seda kuulata - tundub nagu loogiline. Sa saad jagada seda emotsiooni suure hulga inimestega," sõnas ta. Muide, kõnealune võistluslaul on üks osa praegu pooleliolevast muusikalist, mida loodetavasti saame mõne aja pärast juba lavalaudadel näha.

13:02
Katharina Toomemets

Eliis Pärna on laulja, kes on muusikaga tegelenud terve oma elu. Teismeeas võis Eliisi näha erinevates rollides Estonia Rahvusooperi lavadel, suurem läbilöök soololauljana toimus 2008. aastal, mil Eliis pääses telesaate "Eesti otsib Superstaari" finaali ning saavutas 6. koha. 2014. aastal kolis Eliis Marrakechi, kus poole aasta jooksul oli tal võimalik 6 päeva nädalas laval olla ning laulda nii üksi kui ka erinevate kollektiividega. Eliis on viimase 9 aasta jooksul esinenud nii akustiliste kontsertidega kui ka teinud elektroonilist muusikat koostöös produtsent Meelis Meriga. Selle koostöö üks suurimaid esinemisi on olnud Eliisi ja Meelis Meri ühise loo “Freedom” esitamine koos täiskoosseisus ERSOga.

Gerli Padari esimene tõsisem ülesastumine muusikas oli 1994. aastal võit ETV laste laulusaates "Laulukarussell”. Järgmisel aastal osales Gerli ETV laulusaates "Kaks takti ette”. 1995. aastal võitu ei saabunud, kuid 1997. aastal osales Gerli uuesti ning võitis. Ta on õppinud muusikakoolis klaverit ja omal algatusel ka saksofoni. Muusikat on ta õppinud ka Rootsis Gävles. Gerli on osalenud sooloprojektides ning olnud Soome ansambli Rock Elements solist. Ta on tuntud ka muusikalinäitlejana. 2005. aastal loodi Gerli eestvedamisel ansambel Glive, mille solist Gerli on. Gerli võitis 2007. aastal lauluga „Partners in crime” Eesti eurolaulu valimiste võistluse ning esindas meid Eurovisionil.

13:01
Katharina Toomemets

Neljas laul: Eliis Pärna ja Gerli Padar „Sky“

Gerli Padar ja Eliis Pärna (KAIRIT LEIBOLD)
12:10
Katharina Toomemets

Frankie Animali liikmete Marie Vaigla ja Jonas Kaarnametsa sõnul on nende laulu puhul tegu pesuehtsa südamevalulauluga. "Ma arvan, et inimesed, kes on sellist suhtevalu läbi elanud, need tunnevad erinevat Mistyt sealt enda jaoks ära," kirjeldas ansambli kittarist Jonas. Laulja Marie Vaigla sõnab, et laul võib vajada natuke süvenemist ja loo mõttest arusaamiseks võib olla tarvis laulu kuulata rohkem kui korra. Samas on laulul haarav refrään, mis jääb meelde. "Sellepärast ta ka siia "Eesti laulule" pääses - muidu ta poleks pääsenud, kui esimesest kuulamisest poleks võlunud," sõnas ta.

12:01
Katharina Toomemets

Frankie Animal on 4-liikmeline indie-pop-rock bänd Tallinnast. Praeguseks on bänd tegutsenud 5 aastat ning välja andnud EP “Obsession” (2014), kauamängiva “The Backbeat” (2016) ning 2017. aastal välja andnud 3 singlit. Olulisteks verstapostideks bändi arengus on olnud esinemised Baltikumi suurimal muusikafestivalil Positivus, Euroopa ühel mainekaimal showcase festivalil Eurosonic Noorderslag ning Eesti ühel mainekamal ja suuremal muusikafestivalil Intsikurmu. Edukad olid ka kontserdid Saksamaal, kus soojendati bändi Ewert and the Two Dragons 2015. aasta Saksamaa tuuril. Bändi koosseisu kuuluvad: Marie Vaigla (vokaal, klahv) Jonas Kaarnamets (kitarr) Jan-Christopher Soovik (basskitarr) Kallervo Karu (trummid)

12:01
Katharina Toomemets

Kolmas laul: Frankie Animal „(Can't Keep Calling) Misty“

Frankie Animal (Miia Kiho/ERR)
11:19
11:16
Katharina Toomemets

Rolf Roosalu laulu "Show A Little Love" puhul on tegu tõelise heatujulauluga. "Väga lihtne peotujulugu," kirjeldas Roosalu oma võistluslaulu. Nagu ka varasematel aastatel "Eesti laulul" esinedes, kaasab ka sel korral Rolf oma esitusse enda head sõbrad. "Sellepärast, et seda lugu lauldes see tundub kõige ainuõigem. Mul peab endal olema väga hea seal laval olla, kui ma laulan millestki sellisest, mis peaks olema heatujulugu. Kuna mul on lihtsalt nii andekad sõbrad, kes oskavad nii hästi laulda, siis ma ei näegi muud varianti. See saab olema väga fun ja tore," lisas ta. Rolf paistab silma oma tõelise mitmekülgsusega - oskab ta ju imetabaselt esitada nii klassikalist kui ka tantsulisemat muusikat. "Mulle lihtsalt meeldib kõike seda teha. Minu meelest ongi elus kõige olulisem see, et teeksid neid asju, mis sulle meeldivad. Mitte seda, mida sinult oodatakse, sest sa pead end ise sisemiselt tundma selle kõige juures hästi. Ma olen aastatega saanud aru, et olen elus teinud ka asju, et teistele meeldida. Ma enam ei taha. Need ajad on ammu möödas ja ma teen täpselt seda, mis mulle meeldib ja õige tundub. Siis ilmselt paistab ka kuulajale ja vaatajale õigena," lausus ta.

11:01
Katharina Toomemets

Teine laul: Rolf Roosalu „Show A Little Love“

Rolf Roosalu (Kairit Leibold/ERR)
10:19
Katharina Toomemets

Marju Länik osaleb „Eesti laulu“ võistlustules looga „Täna otsuseid ei tee". Länik sõnab, et lugu tekitab temas palju positiivseid emotsioone ja eelkõige vabaduse tunnet. „Sellist sisemise vabaduse tunnet ja vaba olemise tunnet. Ma arvan, et iga inimene tegelikult tahab nautida sellist tunnet meie kiires elus kasvõi mõne päevagi,“ sõnas Länik. Nõnda püüabki ta ka laval anda endast kõik, et see tunne ka publikuni jõuaks. Marju rääkis, et otsus osaleda „Eesti laulul“ tuli tema ja helilooja ühise otsusena. Konkursil osalemine polnud algselt üldse plaaniski. „Mul ei tulnud niisugust mõtet, et tulla „Eesti laulule“ osalema. Mitte, et ma oleks laulus kahelnud. Mitte, et ma võiksin endas kahelda - see pole kunagi hea. Endasse on tarvis uskuda. Lihtsalt mulle ei tulnud niisugust mõtet - mõtlesin, et olen elus juba võistelnud küll varasematel aastatel,“ tunnistas ta. Võistlemisse tasub Läniku sõnul suhtuda kaine mõistusega ja rahulikult. „Ma kujutan ette, et teistmoodi see pole võimalik. Tuleb teha oma asja hästi südamega, veenvalt säravalt ja usutavalt,“ sõnab ta, lisades, et nõnda tekib ka kontakt ja side vaatajaga. Võistluspinget endaga kaasas kanda tema sõnul ei tasu. „See pole hea, sest ise saadki teha ainult seda, et teed seda nii hästi kui võimalik on ja esitad seda nii veenvalt ja usutavalt kui vähegi saad. Ülejäänu otsustavad žürii ja vaatajad,“ lausus ta.

10:09
Katharina Toomemets

Marju Länik alustas laulmist seitsmekümnendate algul kodupaigas Otepääl. 1975. aastal lõpetas ta Otepää Keskkooli ja sama aasta suvel sai temast Eesti Riikliku Filharmoonia solist. Suurem tuntus saabus kümnendi lõpus telekonkursil „Kaks takti ette” ja osalemisega muusikafilmis „Suveviisid Võrtsjärvel”. Samal ajal oli ta Tallinna Filharmoonias orkestri Vana Toomas solist. Kontserte anti Moskvas, Kiievis, Leningradis, Riias ja mujal. 1977-1979 laulis ta Otepääl ansamblis Nustago ja trios Sarm. Hiljem, kaheksakümnendatel, on ta esinenud ansamblitega Vitamiin, Mobile, Music Seif, Kontakt, Mahavok jt, millega saabus tuntus üle kogu Nõukogude Liidu

Marju tuntuimad hitid on "Ikka jälle", "Karikakar", "Ma olen ju naine", "Head uut aastat", "Suvekuninganna", "Päikesemaa", "Kui sul on raske", "Varjude mäng", "Naerdes ja naeratades", neist osa ka vene keeles. Ta on eri koosseisudega salvestanud umbes 150 laulu. Laul „Karikakar“ valiti aastal 2017 Eesti saja aasta hitiks. Ka tema viimaste aastate uued laulud on kõik püsinud kaua või on mitmete raadiojaamade edetabelites.

10:01
Katharina Toomemets

Esimene laul: Marju Länik „Täna otsuseid ei tee“

Marju Länik (Mardo Männimägi)

09:39
Katharina Toomemets

Tere hommikust! Peagi stardib maratonsaate teine osa ja oleme valmis taas kõik info teieni tooma :)

19:11
Helen Pentsa

Saatest „Klassikatähed“ tuule tiibadesse saanud Elina Netšajeva otsustas „Eesti lauluks“ oma nime pisut rahvusvahelisemaks muuta ning kasutab võistlusel perekonnanime Nechayeva. „Elina on kõigile arusaadav, aga Netšajevas on sees katusega s, mis tekitab segadust ja on keeruline. Otsustasin, et perekonnanimi tuleb internatsionaalsem ja rahva jaoks arusaadavam,“ põhjendab naine. Elina loo „La forza“ autoriteks on Timo Vendt ja Mihkel Mattisen, kes mõlemad juba ka vanad eurokalad – nende mõlema sulest ilmunud lood on meid Eurovisionil esinenud. „Mu sõbrannal olid pulmad ja ta oli nende bändi Swingers pulma kutsunud. Ma otsustasin teha kingituse ja laulda paar klassikalist lugu. Neile nii meeldis, mis laval tegin, nad tulid minuga rääkima ja ütlesin, et hakkame koostööd tegema,“ seletab Elina, kuidas nad Mihkli ja Timoga kokku said. Laul on tehtud spetsiaalselt tema hääle jaoks. „See meeldis mulle algusest peale väga, seal on kõrged noodid ja väikesed ooperlikud nüansid.“ Mullu juhtis Elina koos Marko Reikopiga „Eesti laulu“ ning naine usub, et see, et ta on saadet näinud ka seestpoolt, annab talle väikese eelise. Lugu „La forza“ räägib armastuse jõust.

19:02
Helen Pentsa

Elina Nechayeva on sündinud Tallinnas. Ta laulis 15 aastat kooris “Raduga”, lõpetas Tallinna Prantsuse Lütseumi 2011. aastal ning õppis klassikalise laulu ettevalmistuskursusel Georg Otsa koolis. Aastatel 2011-2014 õppis Elina Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudis laulmist Eda Zahharova lauluklassis ning aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klassikalise laulu erialal.

Elina paistab teiste hulgast silma oma rõõmsameelsuse ja hea lavanärvi poolest. Ta on kahel korral pääsenud “Eesti otsib superstaari” televoorudesse ning aastal 2014 pääses telekonkursi “Klassikatähed 2014” kolme finalisti hulka. Elina on osalenud erinevatel laulukonkurssidel Eestis ja välismaal.

Elina on võitnud erinevaid konkursse, 2013. aastal osales ta noorte lauljate konkursil „Laulusild“ ja võitis, saades auhinnaks võimaluse osaleda Milano konservatooriumis ooperistuudio tundides. 2017. aastal pääses Elina rahvusvahelise konkursi „Neue Stimmen“ finaali. Alates 2015. aastast  mängib Elina külalisesinejana Eesti Draamateatri lavastuses “Kaart ja territoorium” ning teeb tihedat koostööd Eesti Kontserdiga.

19:01
Helen Pentsa

Kümnes lugu: Elina Nechayeva „La forza“

Elina Nechayeva (ERR)

18:09
Katharina Toomemets

Lauljatar Desiree on käed löönud mullu ansambliga Almost Natural „Eesti laulul“ võistelnud Amiran Gorgazjaniga. Desiree võistleb looga „On My Mind“. Desiree ja Amiran tutvusid ühiste tuttavate kaudu. „Ta andis selle loo mulle ette ja ütles: „Mul on nii äge lugu, kas soovid seda laulda?“,“ seletab lauljatar. Loo on Amiran kirjutanud oma tüdruksõbrast. „See räägib sellest hetkest, kui sa kedagi veel väga hästi ei tunne, aga mõtled temast kogu aeg ja ei saa oma peast välja.“ Desiree ütleb, et on muusikat teinud paar aastat. Ta on käinud laste muusikakoolis, õppinud klaverit ning laulnud erinevates koorides. 13aastaselt astus ta WAF-kooli, kus tema inspireerivaks õpetajaks oli Maiken. „Viimastel aastatel olen teinud muusikat erinevate produtsentidega ja püüdnud leida oma imidžit. Ma tahaksin olla väga rõõmsameelne, positiivne ja noori inspireerida, sest noored on need, kes saavad palju ära teha.“ Mõni aeg tagasi kolis Desiree Šotimaale ja läks sinna õppima. Nüüd peab ta vahepeal kodumaal käima, kuid koolis oldi selles osas mõistvad.

18:01
Katharina Toomemets

Üheksas laul: Desiree „On My Mind“

Desiree (Jaanar Nikker)
17:11
Katharina Toomemets

Miljardid on Eesti tippmuusikutest koosnev kvartett, mille koosseisu kuuluvad Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas. Miljardite muusikastiili võib iseloomustada kui tugeva eneseirooniaga (eso)rocki. 10. novembril ilmus neil plaadifirma Universal alt debüütalbum “Kunagi läänes”. Mida see esorokk siis täpsemalt tähendab? „Eso- on sisemine, ennastvaatav ja otsiv. See iseloomustab ka natuke meie praeguseid aegu – ühelt poolt me kritiseerime ja näeme, kui väline ja pinnapealne kõik on, aga teiselt poolt inimesed ka otsivad ennast,“ selgitab Miljardite ninamees, laulja Marten Kuningas. „Ka mina olen sellega tegelenud ja tegelen elu lõpuni,“ ütleb ta ja lisab, et paneb eneseotsingud muusikasse. Marteni sõnul on inimesed nende muusika hästi omaks võtnud ja ta on kuulnud, et Miljardite plaat rahvale meeldib. Bändi võistluslugu kannab pealkirja „Pseudoprobleem“. Mis on Marteni elus praegu mõni pseudoprobleem? „Näiteks mõtlesin ma, et tahaksin siia tulla ühe valge särgiga, tulin kohale ja vaatasin, et see on täiesti tirtu ja sellega telesse ei lähe,“ toob ta näite. Muide, tirtu tähendab räbalat.

17:01
Katharina Toomemets

Kaheksas lugu: Miljardid „Pseudoprobleem“

undefined (Herkki-Erich Merila)

16:12
Katharina Toomemets

Stig Rästa ei vaja ilmselt kellelegi pikemat tutvustamist. Viimastel aastatel on tema lood „Eesti laulul“ kõvasti rokkinud. Stig esindas meid koos Elina Borniga 2015. aastal Eurovisionil ning mullu aastal laulis eurolaval temakirjutatud lugu Jüri Pootsmann. Mis Stigi ikka ja jälle võistlusele tagasi toob? „Ma olen umbes aasta puhanud, natuke ise muusikat teinud,“ tunnistab Stig, et natuke ka igavus. „Mõtlesin sellele juba mitu kuud tagasi ja hakkasin teadlikult laulu kirjutama. Mõtlesin, et kui tuleb mingi lugu, siis ma lähen, kui ei tule, siis ei lähe,“ ütleb ta. Nii sündiski lugu „Home“ just tänavuseks „Eesti lauluks“. Laval on Stig täiesti üksi ja bändi ta selleks puhuks kokku ei hakka panema. Mehel on sahtlis päris palju lugusid, mis on juba aastaid tagasi tehtud ja mille juurde ta aeg-ajalt tagasi tuleb. „Mida vanemaks ma saan, seda kiiremini aeg läheb ja ma hakkan mõtlema, et mõttetu on neid lugusid saladuses hoida ja peaks need inimestele kuulata andma. Kuidas ma seda tegema hakkan, ma veel ei tea,“ vastab ta küsimusele, kas tuleb ka sooloplaat. „Home“ räägib mehe ja naise suhtlusest ja sellest, kuidas maailmas toimub pidevalt midagi jubedat, aga kodus on ikka hea ja rahulik.

16:04
Katharina Toomemets

Stig on eurolaulu möllu valimises lausa 12. korda

16:01
Katharina Toomemets

Seitsmes laul: Stig Rästa „Home“

Stig Rästa (Miia Kiho/ERR)
15:15
Katharina Toomemets

Omaaegsest menubändist Soul Militia tuntuks saanud Semy Morgun, kelle kaasabil Eesti 2001. aastal ka Eurovisioni võitis, on tänavu käed löönud räpparite Okymi ja Tiiuga ning pääsenud poolfinaali looga „Näita oma energiat“. Okym ütleb, et just energia ongi nende tugevus. „Me keskendume meelelahutusele. Põhiline, et meil oleks lõbus ja kui see nakatab ka teisi, on hea.“ Tiiu lisab, et nad tahavad olla väga ülevoolavad ja oma energiat välja näidata, et inimesed nendega kampa lööks. Mis on nende loo tugevus? „Meil on suhteliselt lihtne, aga väga hea refrään, väga meeldejääv ja jõuline,“ ütleb Semy, kes on Tiiu ja Okymiga ka varem koos muusikat teinud ja esinenud. Okym on varem „Eesti laulu“ võistlusel osalenud koosseisuga Vöörad. Kuidas aga tunneb Tiiu end Eesti muusikamaastikul – kas teda võetakse naisrpparina tõsiselt? „Arvamusi on sama palju, nagu inimesi. Mul on hea meel, et aina rohkem naisi proovib räppida,“ ütleb ta ja tõdeb, et kui tema kuus aastat tagasi alustas, vaadati ikka vahel viltu ka. „Nüüd on ajad muutunud ja palju rohkem on segunemist.“

15:02
Katharina Toomemets

Tiiu on plahvatusliku energiaga naine, kes õitseb mugavalt keset maskuliinset räpimaastikku. Ta on osalenud mitmetes filmides ja reklaamides, ning ka olnud erinevatel üritustel õhtujuht. Suurtel lavadel esinemise kogemust on tal juba kuue aasta jagu. Tiiu on väsimatu, alati pulbitsemas positiivsest energiast ning alati valmis andma endast 1000%. Tema viimane lugu „BANG BANG“ sai kuu ajaga 100 000 vaatamist ning pälvis ka haridusministeeriumi huvi.

Okym on tumeda ja bassise kõlaga, šamaani mõttemaailma ja barbari energiaga räppar, kelle looming on täis paranoiat ja ürgseid instinkte. Eesti üks kauaaegsemaid ja tuntumaid räppareid Eestis. Tal on kuhjaga esinemiskogemust ning ka kaamera ees on ta kui kala vees. Seda näitab ka tema hiljutine miniroll seriaalis „Merivälja“. Aastal 2014 jõudis ta kooslusega Vöörad ka Eesti Laulu poolfinaali. Loo nimeks oli „Maailm on hull“.

Semy on üldsusele tuttav kunagisest menubändist Soul Militia ehk 2XL. 2001. aastal võitsid Tanel Padar ja Dave Benton Eurovisioni lauluvõistluse ning Soul Militia liikmed olid nende taustalauljad/tantsijad. Seega on Semyl olemas mitte ainult „Eesti laulul“, vaid ka Eurovisionil osalemise kogemus. Semy on ka eduka tantsukooli Semiir üks asutajatest ning tantsimisega tegelenud terve oma elu.

15:01
Katharina Toomemets

Kuues laul: Tiiu x Okym x Semy „Näita oma energiat“

Tiiu x Okym x Semy (Taaniel Malleus)
14:14
Katharina Toomemets

Aden Ray lugu „Everybody’s Dressed“ laulab sellest, et me kõik kanname maske. „Kui sünnime, saame end näidata parematena.“ Saatejuhi küsimusele, kas Adenil on loomulikult kõrge, hele ja kõlav hääl, vastab mees, et ei ja jah. „Kui ma oma karjääri alustasin, laulsin kavereid ja otsisin oma häält. Erilist häält on raske leida ja ma lihtsalt töötasin sellise välja,“ ütleb ta. Aden on õppinud Peterburi ülikoolis muusikamänedžeriks ning ütleb, et kui tal oleks piisavalt palju raha, oskaks ta endast teha maailmakuulsa artisti. Mehel on New Yorgis produtseerimisfirma ning ka kirjutab laule ka teistele artistidele. Aden Ray koduleht on lisaks inglise, eesti ja vene keelele saadaval ka hiina keeles. „Mul on Hiinas fänne ja paljud hiinlased vaatavad iga päev, mis seal toimub.“ Kuigi Aden pole Hiinas käinud, tahaks ta sinna väga minna.

14:01
Katharina Toomemets

Aden Ray on eklektilise stiiliga žanreületav muusik, helilooja ja sõnade autor. Adeni esimene esinemiskogemus tuleb kirikust, kus ta 9-aastasena üles astus. Kahe aasta pärast kutstuti ta stuudiosse ning tutvustati muusikaprodutsendile. Seal tundis ta esimest korda professionaalset atmosfääri. Aden ei ole end kastistanud ühte stiili muusika kuulamisega. Juba lapsepõlvest saati on ta kuulanud nii poppi, elektroonilist muusikat, jazzi ning isegi 50ndate ja 60ndate muusikat. Tänu sellele teab ja tunneb Aden, kuidas oma mõtteid läbi laulude väljendada. Ta loob oma muusika ja sõnad, lähtudes päriselu kogemustest. Adeni eesmärk on kogu maailma inimesed läbi muusika ühendada. Haaravate meloodiate ja sensuaalse vokaaliga muusika areneb läbi uute keeleliste kogemuste, stiilide ja žanrite. Oma võimega kiiresti kohanduda ja muuta oma muusika „värvi”, on temasarnaselt kreatiivselt kameeleonilt tulevikus kindlapeale oodata nii revolutsiooni kui evolutsiooni.

14:01
Katharina Toomemets

Viies laul: Aden Ray „Everybody's Dressed“

13:12
Katharina Toomemets

Bändi bassimees Heiko Leesment ütleb, et nad vedasid kihla ja lubasid ühele seltskonnale, et saadavad oma demo „Eesti laulule“. Bänd mäletab lihtsalt aega, kui oli saade „7 vaprat“ ning „Eesti laul“ on sellele formaadile kõige lähem. Nii jõudis nende lugu „Thousand Words“ poolfinaali. „See lugu ei ole kirjutatud „Eesti laulu“ jaoks. Enne salvestasime, siis kuulasime ja mõtlesime, et võiks saata.“ Millised on aga bändi ootused võistluses? Heiko usub, et selle otsustab kuulajaskond. „Meie anname endast parima,“ ütleb ta. Helena lisab: „Me oleme kõigeks valmis.“ Rokkbändi laulja Helena on tegelikult hoopiski ooperilaulmist õppinud – kui ta 12 aastat tagasi Jaapanis elas laulis ta ooperikoolis ning sai kaasa lüüa mitmes etenduses. „Tihti ei saanud ma aru, millest laulan,“ muigab ta.

13:01
Katharina Toomemets

Sibyl Vane on 2010. aastal Pärnus asutatud rokkbänd, kes on katkematu tuuritamisega viimase viie aastaga andnud üle 200 kontserdi Euroopa erinevates riikides. Kolmeliikmelise alternatiivse roki maiguga bändi liidriks on karismaatiline laulev kitarrist Helena Randlaht. Bändi karjäär sai tõelise hoo sisse 2012. aasta kevadel, kui löödi käed Läti plaadifirmaga I Love You Records ja avaldati debüütalbum „Love, Holy Water and TV“. Aasta hiljem avastas Sibyl Vane’i Los Angelese plaadifirma Cleopatra Records, kes avaldas bändi loo rahvusvahelisel kogumikul „Indie Rock Girls Rock“. Samal aastal valis Rootsi kitarritootja Baltikumi esimeseks esindusartistiks just Helena. Kuigi muusikakriitikud ei ole suutnud kokku leppida, kas Sibyl Vane’i muusika on indie, rock või hoopis pungilik americana, flirdib bänd ise mõnuga eri stiilidega, pakkudes avastamisrõõmu kõigile, kellele läheb korda tõeline rokkmuusika. Bändi teine album „Sibyl Vane“ ilmus tänavu. Sibyl Vane on üles astunud erinevatel festivalidel Eestis, Soomes, Rootsis, Poolas, Ukrainas ja Leedus.

13:00
Katharina Toomemets

Neljas laul: Sibyl Vane „Thousand Words“

Sibyl Vane (Danel Rinaldo)

12:12
Katharina Toomemets

Millest vestab Etnopatsy laul "Külm"? „Me laulame tundest, kui oled mõne armsa inimese peale pahane, sees kisub kokku ja külm on, aga samas ei taha ka pahane olla,“ räägib Aile. Naine ütleb, et Eesti loodus inspireerib Eesti etnomuusikuid. „Oleme mõlemad Elisega ka loodusearmastajad.“ Kuidas nemad kaks aga üldse kokku said? Elis ütleb, et mullusel „Eesti laulul“ käisid nad teineteisest pidevalt mööda, kuid ühel hetkel kohvimasina juures otsustas Aile end Elisele tutvustada. „Otsustasime sealsamas, et teeme sel aastal loo ja sündis ka ansambel,“ paljastab Aile. Naised lubavad, et nad ei ole vaid ühekordne projekt.

12:02
Katharina Toomemets

Etnopatsy on uus kooslus kahest lauljannast ning ühest elektronmuusikust. Elis Loik on „Eesti laulul“ varem üles astunud taustalauljana, loob aktiivselt muusikat ning on tegev mitmete bändide juures. Aile Alveus-Krautmann on võistlusel osalenud ansambliga Antsud, loob neile muusikat ning arendab erinevaid projekte. Aile kirjutab ka klassikalist muusikat ja tegutseb koorijuhina. Andres Nirk abistab seadetega ning loob muusikat erinevates projektides. Aile ja Elise soov on ühiselt luua ilusat eestikeelset etnosugemetega, kuid tänapäevases võtmes muusikat.

12:02
Katharina Toomemets

Kolmas lugu: Etnopatsy „Külm“

Etnopatsy
11:11
Katharina Toomemets

Kuidas teevad Iiris ja Ago muusikat, kui mõlemad elavad erinevates riikides? „Me oleme sõbrad, mõnikord hängime ja teeme muusikat. Kui Eestisse tulen, siis ikka näeb,“ ütleb Iiris, kes on korra varem juba osalenud „Eesti laulul“ ja korra ka „Eurolaulul“. Iirisele meeldib olla nii Eestis kui ka välismaal. „Muusikat saad sa teha igal pool, vahet pole, kus sa oled, kui sul on head inimesed ja tahtmine muusikat teha,“ ütleb ta, kuid tõdeb, et välismaal on muusikaäri mõttes lihtsam, sest muusikatööstuse struktuur on seal väga tugevalt valmis kootud. Millega lauljatar Eesti inimesi võluma hakkab? „Mul on mingid ideed. See on müstiline saladus, mis hakkab toimuma.“

11:02
Katharina Toomemets

Iirise näol on kahtlemata tegemist ühe omapäraseima ja intrigeerivaima Eesti artistiga. Iiris on muusikataevas ereda tähena säranud juba 10 aastat. 2007. aastal tõusis ta avalikkuse huviorbiiti noorte lauljate konkursil "Kaks takti ette", kus saavutas teise koha. Sel ajal sai alguse koostöö muusikaprodutsent Ago Teppandiga, järgnes plaadileping EMI-ga ning mõne aja pärast ilmus ühise töö tulemusena Iirise debüütalbum "The Magic Gift Box" (2012), mis tõi talle 2013. aasta muusikaauhindade jagamisel aasta naisartisti tiitli. Järgnesid esinemised mainekatel festivalidel nagu The Great Escape (UK), Iceland Airways, Eurosonic, Ilosaarirock, Provinssirock, Positivus Festival ja teised. 2013. aastal andis Iiris plaadifirmaga Universal välja EP "Chinaberry Girl", millelt pärinev singel "Tigerhead" kogus kiiresti Spotifys üle poole miljoni kuulamise. Loole filmiti Kaimar Kuke juhtimisel muusikavideo, mis pälvis 2014. aasta Eesti muusikaauhindade jagamisel aasta muusikavideo auhinna.

Viimastel aastatel on ta resideerunud Londonis, kus lõpetas ülikooli ning andis suurlinnast inspiratsiooni saanuna välja "Hope" EP (2016), millelt pärinev singel "Iridescent Love" jõudis maineka briti muusikablogi The Line of Best Fit 2016. aasta 50 parima loo hulka. Värsket muusikat kiitsid sellised muusikaajakirjad nagu Pigeons and Planes, The Line of Best Fit, The Clash Music, The 405, Complete Music Update ja i-D. Kevadel 2017 ilmunud "Stranger" oli üks suve enimmängitud kodumaiseid lugusid Raadio 2 eetris.

11:02
Katharina Toomemets

Teine lugu: Iiris & Agoh „Drop That Boogie“

Iiris & Agoh (LASKA)
10:10
Katharina Toomemets

Hansu isa on Andres Noormets Apelsinist, ema Eve koreograaf ja tantsuõpetaja. „Mõnus on olla,“ sõnab poiss, et laval talle meeldib. Stefani vanemad on Eestisse tulnud Armeeniast, poiss ise sündinud siin. Võistluslugu „Laura (Walk With Me)“ on saanud inspiratsiooni Stefani kunagisest pruudist Laurast. Mis on poiste trump võistluses? „Eestlane ja armeenlane on juba lahe kooslus,“ pakub Hans.

10:02
Katharina Toomemets

Vajé on elektroonilise muusika bänd, mis koosneb laulja Stefan Airapetjanist ja DJ/produtsent Hans Noormetsast. Stefan on kolmel korral võitnud Eesti Meestelaulu Seltsi nimelise konkursi ning kahe korral konkursi Solistica. Lisaks on ta solistina laulnud presidendi ees ning Stefani perekond võitis ETV saate „Perepidu“ esimese hooaja. Praegu õpib ta Bert Pringi juhendamisel Georg Otsa koolis laulmist.  DJ/produtsent Hans Noormets hääletati mullu Eesti DJ-de TOP 100 edetabelis 13. kohale. Ta oli ka Weekend Festival Baltic 2017 DJ konkursi finalist. Poistega on kambas ka produtsent-helilooja Karl-Ander Reismann.

10:02
Katharina Toomemets

Esimene lugu: Vajé „Laura (Walk With Me)“

undefined (SILVER TONISSON)
09:50
Katharina Toomemets

Tere hommikust! Toome kogu info jooksvalt teieni - laulud, artistide tutvustused ja muu :)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee