Inimesed

Ansambel Nexus tuleb 15. sünnipäevaks taas kokku: „Nii kuuma“ üritasime vahel ka kontsertidel mitte esitada, kuid rahvas nõudis seda ja nende soov sai võitu (14)

Katharina Toomemets, 18. detsember 2017 19:57
POPID PIIGAD: Kui Nexus aastal 2003 loodi, said nad üleöö kuulsaks. Bändi peetakse tänaseni üheks Eesti edukaimaks tütarlastebändiks. 15 aastat hiljem on Nexus otsustanud taas oma fänne rõõmustada ja juubeli puhul taas kokku tulla.  Vasakult: Helen Randmets, Merlyn Uusküla ja Janne Saar. Foto: Indrek Kasesalu

15 aastat tagasi tuli Eesti muusikamaastikul areenile tüdrukutebänd Nexus, mis võitis kohe väga paljude eestlaste südamed. Nende esimest hitti „Nii kuum“ mängiti absoluutselt igal pool. „Seda lugu tuli mõnel kontserdil lausa kolm-neli korda korrata,“ ütleb bändiliige Merlyn Uusküla. „Püüdsime vahepeal selle ka kavast välja jätta, aga rahva soov sai võitu,“ lisab Helen Randmets.

 

Praegu on Nexusel uueks aastaks kindlad mõned esinemised – 8. juunil astuvad nad üles Märjamaa lauluväljakul Kesk-Eesti suve suurel avapeol ning 9. juunil Põlva Intsikurmu lauluväljakul, 22. juunil on Nexus aga Kose jaanitule peaesineja.

Merlyn räägib, et Nexuse idee sai alguse aastal 2002. Merlyn oli produtsent Vahur Valgmaaga juba varem tuttav ning mees helistas talle ühel päeval, et võiks teha tüdrukutebändi. „Alguses pidi bändis olema ka kaks meestantsijat, aga juurde oli vaja leida kaks lauljat. Vahur oli elanud Saksamaal ja lugenud kuskilt ajakirjast, et õiges tüdrukutebändis on blond, brünett ja punapea,“ naerab Merlyn. „Tegime lauljate leidmiseks konkursi ja levitasime oma tuttavate seas juttu, et kandideerigu need, kes oskavad laulda ja tantsida. Sealtkaudu tuli Helen. Janne asemel oli alguses üks teine tüdruk, kes tuli mingil põhjusel välja vahetada ja nii me leidsime Janne. Lõpuks saidki kogemata blond, brünett ja punapea kokku. Meil käisid läbirääkimised plaadifirmaga Top Ten ja tantsupoisid jäeti lõpuks välja. Nii sündiski uus tüdrukutebänd.“

 

Kõik omaaegsed Nexuse fännid võivad rõõmustada – tüdrukutetrio on otsustanud 15. sünnipäeva puhul taas kokku tulla ning oma fänne vanade hittidega rõõmustada. Mingit uues kuues lugude esitamist ei tule – Merlyn lubab, et bänd kõlab täpselt nii, nagu 15 aastat tagasi!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.07.2018
Merlyn Uusküla: oleme tähelepanust meelitatud, aga Nexus rohkem ei esine
09.06.2018
REPORTAAŽ | „Pange volüümi juurde!“ ehk Kuidas 15. juubelit tähistav Nexus Märjamaa külasimmanil rahvast hullutas
24.01.2018
ÕL VIDEO | Nexus: kui teatasime, et sünnipäeva puhul kontserte anname, saime päevaga 24 esinemispakkumist
24.01.2018
ÕL EKSKLUSIIVVIDEO | Vaata ja kuula, kuidas esitab Nexus 12 aastat hiljem oma hittlugu „Lubasid tulla“!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee