Deep Purple koosseisus (vasakult) Roger Glover, Ian Paice, Ian Gillan, Don Airey ja Steve Morse 23. novembril Londonis O2 kontserdihallis esinemas.Foto: Colin Hart / Vida Press
Toimetas Kais Allkivi 14. detsember 2017 12:42
Laupäeval, 9. juunil, annab Tallinnas Saku suurhallis kontserdi Briti rokkansambel Deep Purple, kes tähistab 2018. aastal poole sajandi möödumist bändi loomisest. 

Rock'n'rolli Kuulsuste Halli kuuluva Deep Purple'i 50aastane karjäär siiski veel väsimusemärke ei näita. Tänavu ilmus ansambli kahekümnes stuudioalbum „inFinite“.

Maailmaturnee kannab aga pealkirja „The Long Goodbye Tour“. Bassimees Roger Glover ütleb, et muusikud lasevad fännidel endal otsustada, mida see pealkiri tähendada võiks. 

„Keegi ei taha peatuda! Küll aga oleme kõik juba 60. eluaastate lõpus ja 70. eluaastate alguses. Me ei taha paika panna täpset kuupäeva või viimast tuuri. Me ei ütle mitte mingil juhul, et me just nüüd lõpetame. Soovime jätkata nii kaua, kuniks loodus seda lubab ning kuniks see veel väärikas on. Hetkel teeme endiselt muusikat ning naudime seda sama palju kui ennegi. Seega võiks öelda, et uks on sulgumas, aga ei ole veel kinni. Arvan, et see on pigem selline head aega ütlemise algus,“ arutleb Glover.

Deep Purple'i bassimees Roger Glover (vasakult), kitarrist Steve Morse ja klahvpillimängija Don Airey 23. novembril Londonis O2 kontserdihallis. Foto: Colin Hart / Vida Press

Trummar Ian Paice lisab: „Kõik me suhtume sellesse erinevalt aga eks see saa olema viimane selline suur maailmaturnee. Mitte et see oleks füüsiliselt raske, saame ringitiirutamisega endiselt väga kenasti hakkama, kuid käesolev tuur võib aega võtta kaks kuni kolm aastat. Kes aga teab, mis maailmas selleks ajaks üldse toimub. Peame lihtsalt aktsepteerima reaalsust, et see lõpetamise otsus tuleb millalgi tulevikus langetada nii või naa. Seni saame aga mängida kõikjal, kus meid näha tahetakse, ja soovime ära katta võimalikult palju riike. See saab olema päris pikk head aega ütlemine.“

Kontserdil kõlavad nii palad Deep Purple'i viimaselt albumilt, sealhulgas „All I Got Is You“, „Time for Bedlam“ ja „Birds of Prey“, kui ka aegumatu rokkmuusika klassika: „Hush“, „Black Night“, „Perfect Strangers“, „Space Truckin'“, „Fireball“, megahitt „Smoke on the Water“ ja palju teised.

Deep Purple on Eestis käinud neli korda: aastatel 1994, 2003 ja 2006 ja 2008, mil nad tähistasid 40. sünnipäeva. Nüüdne kontsert võib aga nähtavasti jääda viimaseks.

Ansambel Deep Purple Foto: Jim Rakete