Inimesed

Filmidiiva kirjavahetus pannakse tuleval nädalal oksjonile

Greta Garbo ammuses kirjas: „Olen peaaegu alati üksi ja räägin omaette." 

Triin Tael, 14. detsember 2017 00:09
TÄIUSLIK ILU: 1950. aastal hääletas Guinnessi rekordiraamat Greta Garbo maailma kauneimaks naiseks. Võimalik, et diiva elas oma ilu hääbumist valusalt üle. „Ameerika fotoeksperdid pidasid Garbo nägu harukordseks – see oli täiesti ideaalne,“ ütles raamatu „Vestlused Greta Garboga“ autor Sven Broman. „Silmadevaheline kaugus, lauba kõrgus, suu – kogu see pilt oli jumalik ..."Foto: Sinclair Bull/MGM/Kobal/REX

1932. aasta draamas „Grand Hotel“ tõi Greta Garbo kuuldavale oma näitlejatee tuntuima lause: „Ma tahan olla üksi.“ See omandas saatusliku kõla kümmekond aastat hiljem, kui maailmakuulus Hollywoodi diiva vaid 36aastasena filmindusest taandus ja üksindusse tõmbus. Peatselt Londonis oksjonile pandav kirjavahetus aga paljastab, et erakuelu ei toonud Rootsi sfinksile õnne ega südamerahu.

12. detsembril Sotheby oksjonile pandavad Greta Garbo kirjad pakuvad haruldast pilguheitu üksindusele, mis kummitas 20. sajandi mõistatuslikemat filmidiivat juba noorest east peale. Rootsi sfinksiks kutsutud Garbo suri 1990. aasta aprillis 84 aasta vanusena, kuid üldsusest taandus ta juba ligi pool sajandit varem, kuulsuse tipul. Ta ei abiellunud ega rajanud peret ja elas Manhattanil ihuüksi. Intervjuupalvetele ja peokutsetele ütles salapärane filmilegend ära.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.09.2017
DIEEDILE SUNNITUD DIIVAD: Garbo sõi õllepärmi, Dietrich toitus vaid tomatimahlast ja kreekeritest
28.03.2017
Filmilegend Greta Garbo kuulus Manhattani korter pandi müüki
17.12.2016
Lavakunstikooli žürii Zarah Leanderile: "Stiilne tüdruk küll, kuid täiesti andetu!"
25.03.2011
Hollywoodi kuldaja ilunipid: laugudele vaseliini, näkku külma vett...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee