Foto: Kaader filmist
Ohtuleht.ee 12. detsember 2017 14:45
Maailma suurima lühifilmifestivali ja Cannes'i järel suuruselt teise Prantsuse filmifestivali Clermont-Ferrandi valikukomisjonile saadeti seekord rekordarv Eesti lühifilme.

39 filmist pääses rahvusvahelisse võistlusprogrammi Chintis Lundgreni „Manivald“. Kokku kandideeris 6621 filmi, valituks osutus neist 75 linateost.

Eesti-Horvaatia-Kanada animatsioon jutustab 33aastasest rebasest Manivaldist, kes elab endiselt koos pensionärist emaga. Kui nende ellu sekkub kuum pesumasinaparandaja hunt Toomas, areneb välja armukolmnurk, mis keerab Manivaldi elu pea peale.

„Manivald“ on linastunud enam kui poolesajal festivalil ning võitnud 13 auhinda. Enne veebruarikuist Clermont-Ferrandi festivali väisab film jaanuaris Sundance'i festivali USAs.

Režissöör Chintis Lundgren (sündinud 1981 Tallinnas) hakkas animafilme tegema oma lõbuks 2008. aastal. Ta on iseõppija, kuid on jõudnud oma filmidega festivalidele üle maailma (näiteks Ottawa, Annecy, Zagreb, OIAF, LIAF) Hetkel elab Lundgren Horvaatias ning teeb tihedat koostööd stuudioga Adriatic Animation.