Inimesed

VANDENÕUTEOORIA: 26aastase Otis Reddingi surm oli plaadifirmade kättemaks? (1)

Triin Tael, 12. detsember 2017 00:01
PÕRMUSTAV ESINEMINE: Otis Redding, kellest enamik valgenahalisest publikust polnud kuulnudki, tegi 1967. aasta suvel Monterey popmuusikafestivalil põrmustava etteaste. Viimase esinejana sai ta laulda vaid viis lühikest pala, kuid neist piisas, et Monterey sensatsiooniks tõustaFoto: Vida Press

1968. aasta kevadel troonis nädalaid Billboardi edetabeli tipus Otis Reddingi „(Sittin' on) The Dock of the Bay“, kuid souli kroonprintsiks tituleeritud lauljal ei olnud oma triumfist aimugi. 26aastane Otis oli hukkunud lennuõnnetuses 10. detsembril 1967 – kolm päeva pärast oma esimese esikohahiti salvestamist. 

„Cropper, kraba oma kidra!“ Selliste sõnadega olevat Otis Redding tulistjalu Memphise salvestusstuudiosse jooksnud. Tema sõber, kitarrist ja produtsent Steve Cropper teadis Otist oodata. „Mul on hitt. Kohe tulen,“ oli Otis talle erutatult helistanud. Laulja oli augustis pärast võidukat esinemist Monterey muusikafestivalil Californias promootor Bill Grahami paatmajas puhates kitarri plõnninud ja laulnud sellest, kuidas ta vaatab laevade tulekut-minekut ning laseb elul mööda voolata. Novembris sai pala Cropperi abiga linti, kuid vajas veel timmimist. 7. detsembriks oli tulevane superhitt valmis. Kuid 10. detsembril startis Otis äsja koolipingist tulnud Memphise poistest koosneva ansambli Bar-Kays viie liikmega Ohiost Madisoni (Wisconsini osariik) kontserti andma. See oli tema esimene turnee äsja soetatud eralennukiga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.02.2019
James Brown ja tema kolmas abikaasa MÕRVATI?!
13.09.2016
MUUSIKAKUULSUSTE ÕNNETU OTS: keda on maha lasknud lähedane, keda vedanud alt lennuk
26.08.2001
Ühendriikide poplauljatar hukkus lennuõnnetuses

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee