Inimesed

Metsatöllust lahkuv Marko Atso: kõik lihtsalt kulmineerus nii (29)

Katharina Toomemets, 7. detsember 2017, 11:48
Marko AtsoFoto: Jörgen Norkroos
„Asi pole selles, kas me läksime tülli või mitte, aga paar aastat on juba päris palju asju olnud nii, nagu nad on. Kuidagi on tunne, et kõigile on niimoodi parem,“ ütleb Metsatöllust lahkuv trummar Marko Atso.

Metsatöll tuli täna sotsiaalmeedias lagedale pommuudisega. „Anname teada, et Metsatöll jätkab peagi uue trummariga! Oleme lõpetanud koostöö meie pikaajalise löökriistamängija Marko Atsoga. Täname Markot meiega koosviibitud aja eest, soovime talle palju edu tulevases elus ning projektides. Lahkumine oli paratamatu - aasta-aastalt saime üha enam aru, et tahame jagada oma lava ning muusikat sarnaste väärushinnangutega pillimängijatega, erimeelsused loomingus ja meeskonnas viivad vastasel korral karja lõpuks ikka rappa,“ kirjutab bänd.

Samal teemal

„Väärtushinnangutest võib mõneti aru saada,“ ütleb Atso. „Kuidas mingeid asju teha, kuidas bändi teha. Bänditegemine ei ole ainult laval pillimängimine,“ sõnab ta. „Lihtsalt ongi nii, et mingeid otsuseid tuleb teha, need nõuavad teinekord riske ja on ka valusad.“ Kas see tähendab, et Atso tahtis riskida ja bänd mitte? „Ei, ma ei tahaks sellest lausest midagi välja rebida,“ ütleb ta.

Kuidas lahkumineku otsus tuli – kas Atso otsustas, et nüüd aitab või teatas bänd, et meie teed lähevad nüüd lahku? „Ei olnud nii ega naa. Me jõudsime lihtsalt mingil hetkel selle lahenduseni ja tundub, et praegu on selleks õige hetk. Kõik lihtsalt kulmineerus nii.“

Atso bändis oleku ajal on Metsatöll andnud välja lugematul hulgal plaate ja saanud  mitmeid auhindu. „Nii palju, kui oleme plaate teinud, oleme ka auhindu saanud. Loodan, et Metsatöll saab alati auhinna, kui plaadi teeb.“ Marko sõnul on absoluutselt igas Metsatöllu liikmes suur potentsiaal. „Soovin, et nad leiaksid mulle hea asendaja.“ Seda, kes Atso kingadesse astub, mees veel ei tea.

Atso loorberitele puhkama ei jää. „Mul on tegemist küll – mul on helistuudio ja tegelen kontsertide produktsiooniga, paigaldan lava, valgust ja tehnikat,“ ütleb ta, et vaatab järgmisel aastal, mis saab. „Ma ei viitsi niisama tõmmelda, tahaksin teha midagi, mis on äge. Kindlasti teen ma muusikalises mõttes midagi ägedat- tõmban aasta lõpus natuke hinge ja küll siis uuel aastal vaatame.“

Kaks aastat tagasi kihlus Marko oma kallima Cerliga. Kas ta hakkab ehk ka naist võtma? „See on juba kaks aastat plaanis olnud, aga elu on vahele tulnud,“ muigab ta, kuid tõdeb, et nüüd on selleks aega. „Meil juba mingid plaanid on ka, aga ei tahaks neist enne rääkida, kui on midagi rääkida.“

Metsatöllu fännid avaldavad Facebookis muidugi nördimust, kuid mõni tõdeb, et elu lihtsalt on selline ja mis teha. 

29 KOMMENTAARI

g
G 29. detsember 2017, 22:04
See Atso ju täielik ohmu, lubas ühel selle eest avalikult käed ära murda kes ta pannist autot määris jne.
k
kommerts. 11. detsember 2017, 11:39
Arvan et Atso tahtis teha rasked death metalit ja päris mussi. Teised üritasid meeldida ja kommertsi teha ja raha teenida... Minu soovitus oleks samuti Metsatöllule.. ärge muutuge kommertsiks, Tehke vahele üks päris death metal plaat... mis on päris metall... :)
Loe kõiki (29)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee