Tele

TV3 VIDEO | Tallinna revisjonikomisjoni esimees pöördub Tondiraba jäähalli küsimuses politsei poole (29)

Televeeb, 5. detsember 2017 20:17
Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Helve SärgavaFoto: Kuvatõmmis / TV3
Tondiraba jäähalli juhataja Elena Glebova on sattunud lekkinud auditi tõttu kriitika alla. Tuleb välja, et linna sisekontroll on pöördunud koguni kahel korral politseisse Tondiraba jäähalli korruptsiooniilmingute uurimiseks, kuid politsei pole reageerinud - see selgus alles täna Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni istungil.

"Selgus see, et seesama sisekontroll pöördus kaks korda 6. juunil 2016 ja ka 10. jaanuaril - kui ma kuupäevaga praegu ei eksi - 2017 keskkriminaalpolitsei korruptsioonibüroosse," kommenteeris olukorda Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava.

Samal teemal

Hallis on avastatud raha väärkasutamist, puudulikku juhtimist, vigu hangete korraldamisel. Glebova, kes varem keeldus hallist kõnelema, on nüüd nõus selgitusi andma. "Ühe aastaga on situatsioon oluliselt paranenud, on muudetud asutuse struktuur, tööle on võetud valdkondade spetsialistid, mis auditis oli märgitud nõrkadeks kohtadeks," kommenteeris Glebova TV3 "Seitsmestele" ja lisas, et vead on likvideeritud ning nõrgad kohad põhjalikult läbi vaadatud. Glebova sõnul on ta kaks viimast aastat juhtinud jäähalli üksi ja koormus on olnud väga suur. 

"Nüüd pöördun mina komisjoni esimehena politsei poole, et küsida, millised menetlused nad tegid, mis on see kokkuvõte," rääkis Helve Särgava. 

Samal teemal

29.11.2017
VIDEOUSUTLUS | Ekskohtunik Helve Särgava annab tööd Ukraina lüpsjatele: Eestis lihtsalt pole töötajaid
19.11.2017
Tondiraba jäähalli rikkumiste eest anti korruptsiooniauhind Kõlvartile
14.11.2017
Korruptsioonikomisjon kuulas Aasa ja Kõlvarti selgitusi Tondiraba auditi kohta
04.11.2017
ÜKS JÄÄHALL, KAKS ERINEVAT LUGU: Tondiraba endine alltöövõtja väidab, et juhataja Elena Glebova maksis eraärile mõeldud pirukate eest linna rahaga