Raamat

Juske esitleb vabariigi suurjuubeliks valminud raamatut (1)

Toimetas Denes Kattago, 4. detsember 2017 11:11
Raimond Kaljulaid ja Jaak JuskeFoto: Robin Roots
Teisipäeval, 5. detsembril kell 18 esitleb Jaak Juske Viru Keskuse Rahva Raamatus oma uut teost "Sada põnevat lugu Eesti Vabariigist".

Raamatu „Sada põnevat lugu Tallinnast” ilmumise järel tekkis mõte koguda vabariigi suurjuubeliks kokku ka Eesti riigi sada lugu. Valiku tegemine ei olnud kerge. Autor proovis leida põnevaid, pöördelisi seiku ja sündmusi võimalikult paljudest valdkondadest, alates seksuaalelust ning lõpetades looduskaitsega.

Samal teemal

Sinna vahele jääb Eesti elu kogu oma kirevuses. Raamatusse said ka tragöödiad ja skandaalid, mis vapustasid omal ajal ühiskonda ning tekitasid kõneainet, kuid hakkavad vaikselt unustuse hõlma vajuma. Samas selgub aga viimasest loost, et meie keskel elab veel inimesi, kes mäletavad riigi sünnihetke.

Nii nagu kogu ajalugu, koosneb ka Eesti Vabariigi sajand lugudest. Maailmas on palju suuremaid rahvaid, kes unistanud oma riigist, aga eestlastele andis saatus ühe inimpõlve jooksul kahel korral võimaluse ehitada üles iseseisev riik. See raamat ei ole ajalooõpik, vaid räägib Eesti Vabariigi loo üksikute sündmuste kaudu, kus konkreetsed seigad saavad seotud laiema ajalooga.

Jaak Juske uue raamatu esitlused toimuvad ka 8. detsembril kell 18.00 Tasku keskuse Rahva Raamatus ja 10. detsembril kell 14.00 Pärnu Rahva Raamatu kaupluses.

Sada põnevat lugu Eesti VabariigistFoto: Rahva Raamat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee