Inimesed

Endla teatri renoveeritud suure saali avas Vanapagan

„Kui vanapaganad meie maailmast kaovad, on lõpp käes!“ 

Jaanus Kulli, 3. detsember 2017 23:07
USK JA HEADUS: Noor taluperenaine Ilse (Lauli Otsar) usub, et peale pealesunnitud Stalini on siin maailmas veel midagi jäävat, olulist ja elu väärtustavat minevikust. Nagu näiteks üks vanapagan (Lauri Kinks), kelle ta surmasuust päästab.Foto: Siim Vahur
Ehtne vanapagan, imesid korda saatev müstiline kaarnakivi, nähtamatud, kuid ülekohtust räsitud kättemaksuhimulised metsavennad, ühe käega miilitsaleitnant, pimedalt stalinlikku tulevikku uskuv nooruk, Stalini vaim ja tema portree... Kõik need tegelased astusid publiku ette reedel Pärnu Endla vastremonditud suure saali laval esietendunud Andrus Kivirähki näitemängus „Kaarnakivi perenaine“.

Kuidas sedavõrd eripalgeline tegelaskond üldse teatrilavale ära mahub? Aga mahub. Isegi miilitsaleitnant ja vanapagan seisavad kenasti kõrvuti. On see võimalik? Aga Andrus Kivirähkil on kõik jõudumööda. Ja veel nii võimsalt, et see kõik on ehe ja reaalne. Mitte mingi lastemäng, vaid meie kurb ja karm lähiminevik – 1950. aastad, kui teine küüditamislaine käis üle Eesti. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.01.2018
Näitleja Andres Tabun: „Pikad juuksed ja alt laiad püksid olid toona ikka uhke värk!”
04.11.2017
ÕL VIDEO | Andrus Kivirähk: „Kui vanapaganad meie maailmast kaovad, on lõpp käes.“
02.11.2017
GALERII | Endla teatri renoveeritud suure saali avas Vanapagan ise
30.10.2017
Avatakse Endla teatri renoveeritud suur saal