Film

Kas ahistamisskandaalid kirjutavad filmiajaloo ümber? (9)

Triin Tael, Henry Linnard, 2. detsember 2017, 00:01
KAARDIMAJA VARISES KOKKU: Näitleja Anthony Rappi väide, et „Kaardimaja“ täht Kevin Spacey oli üritanud temaga intiimvahekorda astuda, kui ta oli kõigest 14, vallandas süüdistuste laine ning seiskas seriaali võtted. Spacey sai „Kaardimajast“ sule sappa, ent pole kindel, kas viimane hooaeg üldse lõpuni vändatakse.Foto: Vida Press

Kevin Spacey pihta lajatatud pedofiiliasüüdistused võivad saatuslikuks saada Netflixi menusarjale „Kaardimaja“. Peaosatäitja siivutu käitumine ähvardab põhja viia ka Amazoni seriaali „Transparent“. „Bill Cosby Show'd“ nõustub näitama üksainus USA kanal. Kas vägistaja võib teha suurt kunsti? Kui jah, siis millise pilguga me seda nüüd vaatame?

Kui väljaanded New York Times ja New Yorker paljastasid 5. oktoobril, et Hollywoodi megaprodutsent Harvey Weinstein on aastakümneid naisi ahistanud ja vägistanud ning neid siis vaikima sundinud, vallandus uute süüdistuste laine nii Weinsteini kui ka mitmete teiste mõjukate meeste pihta. See sai nimeks Weinsteini efekt. Ühtäkki julgesid ohvrid, nii tundmatud kui nimekad, oma katsumustest rääkida.

Oktoobri lõpuks oli USA režisööri James Tobacki rõvedas käitumises süüdistanud juba 300 naist. Lavastaja ja produtsent Brett Ratner, näitlejad Jeremy Piven, Steven Seagal, Dustin Hoffman ja Ed Westwick, „Mad Meni“ looja Matthew Weiner, tippkoomik Louis C.K., „Transparenti“ täht Jeffrey Tambor, „Leluloo“ režissöör ja Disney animatsioonistuudio juht John Lasseter – tuli välja, et mõni neist on kabistaja, mõni onanist, mõni kallaletungija või lausa vägistaja. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. veebruar 2019, 17:05
Emma Thompson taandus ahistaja palkamise tõttu animafilmist
9. september 2018, 12:00
"Kaardimaja" treiler: Spacey tegelaskuju on surnud ja maha maetud
11. mai 2018, 12:05
Weinsteini abikaasa avas viimaks suu: „Ma ei kahtlustanud midagi!“
8. mai 2018, 15:45
„Transparenti“ staar: olin mölakas, kuid ei ahistanud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee